Posledné júnové Zvolenské korzo bolo mega úspešné

namestie-zvolen-korzo

Spoločná fotografia. Foto: ZV-podujatia

Na záver to najlepšie a najpôsobivejšie a na druhej strane je škoda, že je tomu koniec. 

V poslednú júnovú nedeľu 28.6.2015 sa konalo na zvolenskom námestí posledné 4. Zvolenské korzo. A ako je zjavné z úvodu,  bolo to veru niečo neskutočné a prilákalo to toľko ľudí na námestie, že to už dávno nechyrovalo.

Poďme si však povedať, čo bolo to, čo prilákalo to množstvo zabávajúcich sa a dobre naladených ľudí, ktorí zotrvali až do konca samotného podujatia.

Ako tradične po 17-tej začalo divadelné predstavenie pod názvom Princ Bajaja. Hlavnými protagonistami boli herci Divadla z domčeka. Hneď neďaleko opäť prebiehal  program tvorivých dielní Tri oriešky, ktorý prilákal množstvo detí.  

Samozrejme,  tak ako vždy bola aj tentokrát detská zóna, kde sa deťúrence doslova vyšantili s rôznymi predmetmi do sýtosti.

Na hlavnom pódiu to po úvodnom slove Radoslava Kurica odštartovalo Na skle maľované v podaní troch protagonistov. Kto by však čakal, že to bude niečo v duchu slávneho muzikálu mohol byť možno  troška sklamaný. Rozhodne však toto komediálne stvárnenie bolo viac než v pohode a na záver ešte bolo zapojených do deja aj pár ľudí z hľadiska.

V programovej štruktúre mal vystúpiť aj Andrej Bičan s dobre známou súťažno-zábavnou reláciou 5 proti 5. Lenže Bičanov program nebol len v rámci tejto hry,  pred súťažou neskutočným spôsobom rozprúdil zábavu na a aj pod pódiom.

Samotná hra 5 proti 5 ešte viac vygradovala zábavu a pritiahla ešte viac ľudí, ktorých tu bolo neskutočne veľa.  Proti sebe hrali dva tímy, v prvom boli (Mázor, Marks, Marcineková, Škorvagová) a v druhom (Stehlík, Balkovičová, Beljak, Melicheriková, Drozdík). V skrátenej verzii hry napokon vyhral tím (Mázor, Marks, Marcineková, Škorvagová)

Ak by niekto predpokladal, že to bolo od Bičana všetko,  bol na veľkom omyle.

Kým sa nazvučila kapela Milo Kráľ Band,  tento zabávač vymyslel a zorganizoval súťaž kameň, papier a nožnice a to priamo na ceste a následné finále sa už konalo na pódiu.

Pomedzi to všetko a pred vystúpením kapely prebiehala pod pódiom autogramiáda Mila Kráľa a Barbory Švidraňovej, ktorí sú  známi z Búrlivého vína.

Po skončení programu Andreja Bičana sa už na pódium dostal posledný interpret a to známy herec a spevák Milo Kráľ so svojím bandom. Tu vo Zvolene predstavili svoj album plný „piesní napáchnutých divadlom“ a v pár skladbách si zaspievala aj Barbora Švidraňová.

Na samotný záver  Zvolenského korza sa dá povedať, že to bolo naozaj viac než vydarené od A po Z a bolo naozaj super, že na samotný záver to tak fantasticky vygradovalo.

Pre kompletnosť ak Vám ušlo tak nech sa páči autorské články ZV-podujatia

Video 

Milo Kráľ Band – Paríž 

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.