• Po. okt 2nd, 2023

V DJGT bude mimoriadny večer o príbehoch spravodlivých

Autor IMG_1979

sep 12, 2023 ,

„Kto nepozná minulosť, nepochopí budúcnosť.“ Thomas Mann

TS: Slovenská národná galéria na Zvolenskom zámku v spolupráci s Divadlom Jozefa Gregora Tajovského Vás pozýva na mimoriadny večer, ktorého ústredným motívom bude silné, ľudské a nezabudnuteľné stretnutie s pani Denisou Nikodémovou, ktorá spolu so svojou rodinou prežila 21 mesiacov v horách. Otca zobrali do koncentračného tábora, matku do väznice. Neskôr ju zavraždili. Denisku s jej sestrou Vierkou zachránila rodina Pellerová zo Spišskej Novej Vsi, vďaka ktorej napokon prežila holokaust. Jej príbeh je príbehom straty, nenávisti, beznádeje, strachu, ale aj lásky a nádeje, nového začiatku a odhodlania žiť naplno.

„PRÍBEHY SPRAVODLIVÝCH“ – Veľká sála DJGT Zvolen – Piatok 29. september 2023│18.00

Jej životným príbehom vás prevedie novinárka RTVS a autorka projektu Príbehy spravodlivých Dagmar Mozolová, ktorá už desať rokov prináša vo vysielaní Rádia Slovensko v relácii Encyklopédia spravodlivých príbehy statočných Slovákov, ktorí počas druhej svetovej vojny zachránili prenasledovaných ľudí židovského pôvodu.

Rozprávanie doplnia emotívne piesne Katky Koščovej v klavírnom sprievode Daniela Špinera a projekcia filmu Mamička o Zuzane Dermekovej, záchrankyni dvojročnej Zorky.

Podujatie sa bude konať vo veľkej sále Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene.

Vstupné: 10,-€, vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na www.TICKETLIVE.sk, v pokladni Zvolenského zámku, a priamo na mieste konania podujatia, v Divadle Jozefa Gregora Tajovského hodinu pred začiatkom podujatia.

TS: Mgr. art. Stanislava Kočišová.

Pridaj komentár