• St. okt 4th, 2023

Priaznivci dychovky si na 8. ročníku Zvolenskej oddychovky rozhodne prišli na svoje

Srnka Band. Foto: IMG_1979

Druhá septembrová nedeľa 10.9.2023 bola v kolotoči kultúrnych podujatí v našom meste v znamení dychovej hudby a bol to doslova hudobný zážitok.

Tento rok sa na zvolenskom námestí konal v poradí už 8. ročník tohto hudobného podujatia, ktorý dostal do vienka príznačný názov Zvolenská oddychovka.

Organizačne mala pod palcom tento festival Dychová hudba Zvolenská kapela (Martin Brhlík) v spolupráci s mestom Zvolen a ďalšími partnermi.

Opäť tak, ako po ostatné roky treba vyzdvihnúť prístup organizátora, ktorý v prípade dažďa, respektíve priameho slnečného žiarenia zabezpečil prestrešenie pred pódiom a aj keď napokon nepršalo, všetci návštevníci si vychutnali toto podujatie plnými dúškami.

Tentokrát sa na pódiu malo podľa scénosledu vystriedať až 5 hudobných zoskupení, ale napokon ich bolo šesť.

V úvode to bol Sunny Band (Slovenský Grob), ktorý na polovicu svojho vystúpenia prenechal pódium detskej kapele Srnka band, ktorá podľa mňa bola svojim prejavom na pódiu veľkým prekvapením. Nasledoval Swingový orchester ZUŠ J. Cikkera a Saxofónové kvarteto ZUŠ J. Cikkera (Banská Bystrica). Predposledný bol Dychový orchester ZUŠ Považská Bystrica a na záver domáca Zvolenská kapela

Počas piatich hodín si tu vyznávači tohto žánru rozhodne prišli na svoje.

Toto letné nedeľné popoludnie sa po všetkých stránkach rozhodne podarilo a pokiaľ sa Vám nedalo prísť, alebo si to chcete len pripomenúť, ponúkame pár fotografií a nejaké to video.

Video: Srnka Band

Video: Dychový orchester ZUŠ Považská Bystrica

Fotogaléria: Zvolenská oddychovka 2023

Článok, fotografie a videá: IMG_1979

Pridaj komentár