• Ut. nov 28th, 2023

40. ročník výstavy ovocia a zeleniny prilákal množstvo návštevníkov

Autor IMG_1979

okt 6, 2023 , ,
Naj jablko a hruška výstavy. Foto: IMG_1979

Počas dvoch jesenných októbrových dní (od štvrtka 5.10. do piatka 6.10.2023) sa v zasadačke bývalého Okresného úradu vo Zvolene, oproti Parku Ľudovíta Štúra konal v poradí už 40. ročník Okresnej výstavy ovocia, zeleniny a kvetov. Samotná výstava bola spojená so súťažou o najkrajšie jablko a hrušku.

Tak, ako za ostatné roky toto podujatie organizačne zastrešilo OV SZZ vo Zvolene v spolupráci s ďalšími partnermi.

Na túto vskutku pestrofarebnú výstavu mohli vystavovatelia dodať len zdravé a nepoškodené plody, jablká a hrušky so stopkami v počte maximálne 3 kusy.

Ako už bolo spomenuté, jednalo sa o okresnú výstavu a tak vystavovali nielen pestovatelia z okresov Detva alebo Krupina, ale mohli sa jej zúčastniť dokonca aj nečlenovia SZZ.

Všetky exponáty boli hodnotené odbornou komisiou a z vystavovaných exponátov boli zároveň tiež vyhodnotené Najkrajšie jablko a hruška daného regiónu.

Bolo tu toho naozaj veľa a ako sa povie doslova pastva pre oči, jedno krajšie ako to druhé.

Ako súčasť podujatia prebiehala na paneloch súťaž o najkrajšiu kresbu v téme tejto výstavy. Dané kresby vytvorili deti nielen z miestnych základných škôl, ako aj materských. Stačilo sa pozorne zahľadieť, na lístoček napísať číslo kresby a hodiť ho do urny. Víťazná kresba následne dostane nejakú peknú odmenu.

Všetko podstatné bolo povedané, tak nech sa páči pár fotografií z tejto nevšednej, oku lahodiacej výstavy.

Článok a fotografie: IMG_1979

Pridaj komentár