Zmes netradičných rytmov v zvolenskom parku

culturebox-5-zvolen

Sandra Sarkányová. Foto: ZV-podujatia.

Už 5. ročník hudobného festivalu s názvom Culturebox 5 sa uskutočnil počas dvoch dní, od 12. do 13.8.2011 v Parku Ľudovíta Štúra, za podpory mesta Zvolen a hlavného zvukára Petra Kičáka. Culturebox je hudobné podujatie a ako povedal Peter Kičák, ktorý má festival na starosti, jeho úlohou je priniesť do Zvolena hudbu netradične ponímanú, prevažne slovenskú, tento krát výnimočne vystúpila aj kapela Oratnitza z Bulharska. Počas tohto ročníka vo Zvolene zahrali každý deň dve kapely, vždy so začiatkom o 18:00 hod. Prvý deň bolo možné počuť Sandra's Dragons (BS) a Swing That String (BA), druhý deň Capre zo Šaly (SA) a Oratnitza (Bulharsko). Postupne v článku predstavím jednotlivé kapely nielen slovom, ale aj na videách.

Sandra’s DragonsSandra Sarkányová (spev), Igor Kun (elektrická gitara), Janko Horňák (akustická gitara, basa ..), Peter Kičák (kachun).

Sandra’s Dragons (BS)

Swing That String – priniesli zmes hudby v štýle Gipsy jazz a swing. Štyria hudobníci hrajúci na akustických gitarách, husliach a kontrabase rozprúdili medzi divákmi vynikajúcu náladu.

Swing That String (BA)

Capre zo Šaly – táto kapela to doslova rozbalila od podlahy a rozprúdila zábavu hlavne medzi divákmi  sediacich v prvom rade. Zopár divákov doslova zdvihla zo stoličiek, aby predviedli tanečné kreácie.

Capre zo Šaly (SA)

Oratnitza – skupina, ktorá prišla až z Bulharska ukázala svoje hudobné dedičstvo v ponímaní trošku možno inom ako tradičnom, obohatené o Digiridu a Kachon. Z ich vystúpenia sálala radosť z toho, že majú možnosť predstaviť svoju hudbu.

Oratnitza (Bulharsko)

Viac videí nájdete TU a v priebehu týždňa pribudnú dalšie. 

Fotogaléria.

Dvojdňový hudobný festival prebehol bez väčších komplikácií aj napriek tomu, že sa v časti publika občas diváci hlasnejšie zabávali. Pár podgurážených návštevníkov spestrilo vystúpenie kapiel zaujímavými tanečnými kreáciami.

Článok, foto a videá: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

2 Comments on Zmes netradičných rytmov v zvolenskom parku

  1. Peter Kičák // 15/08/2011 o 21:03 // Odpovedať

    Veľká vďaka za článok, fotky a videá 🙂

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: