• Ut. nov 28th, 2023

Hokejistky ŽHKm Zvolen nestačili na HC Slovan Bratislava

Autor IMG_1979

nov 2, 2023
hokejový zápas žien medzi ŽHKm Zvolen a HC Slovan Bratislava
Momentka zápasu: Foto: IMG_1979

V stredu 1.11.2023 sa na Sviatok všetkých svätých na zvolenskom zimnom štadióne konal šláger 3. kola základnej časti Slovenskej ženskej hokejovej ligy (skupina A).

Tu na zvolenskom ľade privítali domáce líderky ŽHKm Zvolen druhé v poradí a to hráčky HC Slovan Bratislava.

Bodový rozdiel bol 2 body a oba celky išli len po jednom a to po víťazstve.

Nebudem to dlho naťahovať, zápas skončil 3:5 (0:2, 1:1, 2:2), kedy do určitej miery dosť poznačili naše ženy prvé dva góly (Liana Tomaštíková a Kristína Klapicová) v závere prvej tretiny, v podstate po sebe v 18-tej a 19-tej minúte.

Druhá tretina priniesla 2 góly, na oboch stranách po jednom, najskôr to bola naša Natália Gerő a na druhej strane Lenka Karkošková.

V poslednej tretine videli diváci až 4 góly a to prvé dva v podaní súperiek (Emma Plvanová, Lenka Karkošková) a posledné dva premenili naše ženy (Simoneta Sobolová, Nina Šimová).

Body do tabuľky si teda pripísali Slovanistky a priebežne okupujú prvé miesto v tabuľke a naše sú s jednobodovou stratou hneď pod nimi.

Najbližšie cestujú naše ženy na odvetný zápas do Martina, ale to bude až v nasledujúcom mesiaci, čiže v decembri.

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií z prvej tretiny tohto zápasu.

Zostavy

ŽHKm Zvolen – tréner: Ladislav Gerő

  • Daniela Šufliarská, Andrea Orolínová, Natália Dinková, Bianka Masláková, Laura Turňová, Natália Gerő, Simoneta Sobolová, Nella Ferjanncová, Ema Fanturová, Eliška Fašková, Nina Šimová, Alexandra Sofia Sklenková, Karin Hrušková, Kristína Gondová, Vanesa Mikulášiková, Jana Chamulová, Petronela Eva Gáliková, Rebecca Paulíková

HC Slovan Bratislava – tréner: Jozef Hosmaj

  • Simona Macková, Hana Krákorová,Blanka Kostková, Emma Plankenauerová, Lenka Karkošková, Barbara Sibertová, Liana Tomaštíková, Gréta Konrádová, Emma Plvanová, Michaela Feníková, Kristína Klapicová, Marila Kaziei, Larissa Christ, Nina Roštecká, Aneta Michalíková, Vladimíra Bičanovská, Michaela Lataši, Martina Ďuríková

Tabuľka: Slovenská ženská hokejová liga 2023/24 základná časť (skupina A) po 3. kole

PNázov klubuZVVpPpPSkóreBody
1HC SLOVAN Bratislava4301015.1110
2ŽHKm Zvolen4300114:59
3MHK-Martin410137:173
4Vlci Žilina 401036:92

Fotogaléria: ŽHKm Zvolen – HC Slovan Bratislava

Článok a fotografie: IMG_1979