• Ne. sep 24th, 2023

2. ročník Zumbathonu vo Zvolene

sutaziaci-na-zumbathone-vo-zvolene
Spoločná fotografia všetkých súťažiacich na Zumbathone. Foto: Ján Števonka.

V prvú novembrovú nedeľu dňa 7.11.2010 sa hala IX. ZŠ na sídlisku Západ vo Zvolene doslova otriasala v základoch pod náporom žien, ktoré boli v prevahe. Všetci nedočkavo čakali, kedy to už konečne vypukne a ponoria sa do prvých tónou hudby.

Dôvodom ich netrpezlivosti bol fakt, že sa uskutočnil už v poradí 2. ročník Zumbathonu. Na podujatí sa zúčastnil rekordný počet súťažiacich. Dva dni pred maratónom bolo registrovaných už 120 súťažiacich.

Toto poduajatie, ktoré celkovo trvalo skoro 5. hodín, je neskutočne náročné na fyzickú kondíciu a preverí indispozície každého súťažiaceho.

Všetko, čo súviselo s touto akciou, mala na svojich pleciach Zuzana Niščáková so svojim tímom. Viac informácií nájdete na stránke tanečnéj školy Zuzana. Ešte raz veľké poďakovanie za to, že som sa ako jeden z mála mohol zúčastniť tohoto bezo sporu kvalitného podujatia.

Program Zumbathonu

  • 12:00 – 13:00 hod – registrácia, sprievodný program
  • 13:00 – 13:45 hod – Masterclass Zuzana (Zvolen)
  • 13:45 – 14:00 hod – rokenrolové predstavenie deti
  • 14:00 – 14:45 hod – Masterclass Barča (Zvolen)
  • 14:45 – 15:00 hod – tančiace Zumba deti
  • 15:00 – 15:45 hod – Masterclass Inka (Prievidza)
  • 16:00 – 16:30 hod – záverečná Zumba párty
  • 16:30 hod – žrebovanie tomboly

Jednotlivý program podrobnejšie

Pred samotným začatím súťaže, pokým sa súťažiaci zaregistrovaly a pripravili na samotnú súťaž, sa uskutočnil v hale sprievodný program.

Hlavnými aktérmi boli hlavne deti z TŠK F.R.E.S.H. Zvolen, ktoré predviedli svoje vynikajúce schopnosti vo fitness. Jednoznačne sa muselo uznať, že dievčatá, ktoré majú titul majsterka sveta vo svojich kategóriách, si tento titul právom zaslúžia.

Ukážkové video zo sprievodného programu a ďalšie video nájdete TU.

Pred 13:00 hod. už boli súťažiaci pripravení pred pódiom, na ktorom už stála Masterclass Zuzana a nič nebránilo tomu, aby sa začala prvá hodinu tancovania na momentálne notorický hit Jolanda Be Cool – We no speak americano.

Po 45. minútach nepretržitého tancovania dostali súťažiaci oddych na nabranie ďalších síl do súťaže. Na palubovke sa medzitým už pripravili deti, ktoré predviedli svoje rokenrolové vystúpenia.

Ukážkové video z rokenrolového vystúpenia a ďalšie nájdete TU.

Po tomto vystúpení sa na parket vrátili oddýchnutí sútažiaci a tento krát si ich zobrala na starosť Masterclass Barča. Dievčatá si ihneď uvedomili, že ich čaká náročných 45. minút, nakoľko tempo, ktoré nastolila Barča, bolo neskutočne rýchle. Po chvíľi sa na mnohých súťažiacich už objavili prvé kvapky potu.

Krátke video z tejto hodiny a druhé nájdete TU.

Po tejto náročnéj hodine s Barčou si súťažiace s určitosťou chceli oddýchnuť, no mali na to čas akurát do začatia ďaľšéj hodiny, ktorá sa začínala o necelých 15. minút. Za tenkrátky čas, pokým sa začala posledná  tretia hodina, ukázali svoje tanečné začiatky deti. V skutku išlo im to výborne a predpokladám, že sa ešte o nich mnoho dopočujeme.

Video ukážka Zumba deti

Na poslednú hodinu s Masterclass Inkov nastúpili súťažiaci so znakmi únavy a ubúdajúcich síl. Rozhodne sa však nevzdávali bez boja a aj napriek tomu, že majú už v nohách odtancované vyše dve hodiny, bolo obdivuhodné sledovať ich výkony.

Po konci tejto hodiny bola znova prestávka na zregenerovanie sa. O 16:00 hod sa už do finálnej polhodinky postavily na pódium všetky tri Masterclass Zuzana, Barča a Inka a po úplnom zhasnutí svetiel v hale sa doslova rozpútalo Zumba šialenstvo.

Bolo neskutočné sledovať, čo všetko po niekoľkých hodinách tvrdej driny, dokážu dievčatá ešte zo seba vydať. Klobúk dolu pred výkonom všetkých vo väčšine dievčat a žien.

O 16:30 sa konalo vyhodnotenie súťaže, losovanie tomboly o vecné ceny, ktoré boli viac než lákavé. Za niektoré spomeniem, tašky od firmy Gosh cosmetics, Zumba balíčky, poukážky do pizzérie Bambus a ešte hlavná cena hruškovica.

Fotografie výherkýň tomboly alebo Slideshow a fotografie súťažiacich alebo Slideshow fotografie.

Grandiózne zvládnuté podujatie a veľká spokojnosť

Tanečno-športové podujatie Zumbathon vyšiel organizátorom vynikajúco a rozhodne to bolo jedno z najlepších podujatí tohto druhu, ktoré sa uskutočnilo vo Zvolene. Organizátorom a súťažiacim patrí jedno veľké poďakovanie.

Nakoľko sa toto podujatia konalo v nedeľu, muselo to byť rozhodne náročné pre dievčatá a ženy, ktoré chodia do zamestnania. Po tom čo absolvovali, bolo určite pre mnohé náročné v pondelkové ráno sa sviežo zobudiť a skláňam im poklonu.

Rozhodne sa už teraz teším a dúfam, že dostanem možnosť sa zúčastniť na Zumbathone 3.

Blog, foto a videá: Ján Števonka. Gramatická úprava : J. M.