• Št. mar 30th, 2023

Zvolenské kadetky uhrali veľké víťazstvo

lucia-zacharova-bk-zvolen
Foto: ZV-podujatia.

V poslednú novembrovú sobotu 27.11.2010 sa uskutočnil vo Zvolene basketbalový zápas kadetiek (skupina západ) medzi BK ZŠ ZvolenBKM Junior UKF Nitra.

Proti sebe sa postavili družstvá, ktorým išlo o veľa z toho dôvodu, že prípadná výhra by ich posunula  minimálne o dve priečky v tabuľke a tým by riadne premiešala priebežné poradie.

V celkovom pohľade to bol duel, v ktorom nemal ani jeden súper navrch a do posledných sekúnd ani náhodou nebolo jasné ako skončí.

Skončilo to nakoniec tak, že po heroickom zápase si cenné body do tabuľky odniesli domáce hráčky zo Zvolena v pomere 65:62 (34:30).

Heroický zápas, vynikajúce hráčky a herná pohoda

Od samotného počiatku bol tento duel absolútne vyrovnaný a dievčatá zo Zvolena srdnato bojovali o každú loptu so svojimi súperkami.

Po desiatich minútach hrania bolo skóre síce tesné 16:15, ale v náš prospech, čo sa dalo pripísať veľkej koncentrovanosti našich hráčok.

V druhej desaťminútovke sa Zvolenské dievčatá ešte viac zmobilizovali. Svoje odhodlanie a bojovnosť hráčka proti hráčke bolo evidentné a v polčase sme už vyhrávali 34:30.

Do predposlednej časti duelu nastúpili v lepšom nasadení Nitrianske kadetky, ktorým akoby zafúkal čerství vietor do plachiet. Evidentne chytili druhý dych a dokázali zvrátiť výsledok vo svoj prospech v pomere 47:52.

Posledných desať minút bolo rozhodujúcich a práve v týchto posledných minútach sa ukázal na obidvoch stranách herný duch, bojovnosť, húževnatosť a odhodlanie vyhrať tento zápas stoj čo stoj.

Našťastie naše kadetky nezaspali na vavrínoch. Aj ked ešte v poslednej minúte sme ešte prehrávali, naše hráčky hru vo svoj prospech otočili heroickým záverom a konečné skóre sa zastavilo na hodnote 65:62.

Veľa fanúšikov a vynikajúca atmosféra

Na tomto zápase sa zišlo v hľadisku neskutočné množstvo fanúšikov, cca 50 vo väčšine však pravdepodobne rodinných príslušníkov hrajúcich basketbalistiek.

Tak či onak takýto počet vytváral nezameniteľnú atmosféru  a celkovo tak dopomáhal k psychickej pohode hrajúcich dievčat v obidvoch tímoch.

Domáce hráčky Zvolena hraly v modrých dresoch a ich súperky v belasých, čo si v konečnom dôsledku môžete pozrieť na fotografiách.

Tabuľka 


Článok a foto: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š