• Ne. okt 1st, 2023

Šamorínske juniorky predviedli u nás fantastický basketbal

BK ZŠ Zvolen (biela) - ŠBK Šamorín (zelená)
Foto: ZV-podujatia.

V zápasoch 17. kola juniorskej dievčenskej basketbalovej ligy sa konal jeden za trošku zhoršených herných podmienok.

Do Zvolena prišli v nedeľu 24.1.2016 ako súperky našich  báb dievčence z klubu ŠBK Šamorín a dal sa rozhodne očakávať zaujímavý zápas.

Úvod zápasu bol podľa očakávania v podaní súperiek, ktoré si v priebehu pár minút utvorili 15 bodový náskok,  čo viedlo za stavu 2:17 k zobratiu si oddychového času trénera Jozefa Gajdoša. Aj po taktických pokynoch sa našim babám nedarilo eliminovať dobre hrajúce Šamorínčanky, ktoré využívali vo svoj prospech každú chybu našich dievčat 9:29.

V druhej štvrtine bolo badateľné, že na našej strane sa značne zlepšila herná činnosť a začali padať lopty cez kôš protihráčok a aj napriek nepriaznivému stavu to nebolo na hodenie uteráka do ringu 26:49.

Po prestávke sa však protihráčky doslova odtrhli z reťaze. Naše dievčatá, ktoré sa nestačili striedať ich   nedokázali udržať na uzde. Na záver tejto štvrtiny svietil stav 30:81 a po ďalších 10-tich  minútach a po záverečnom hvizde sa zaknihoval stav 38:97.

Najbližšie čaká naše juniorky domáci zápas 20.2.2016 proti podstatne slabšiemu súperovi a to MBK Ružoberok. Začiatok zápasu Vám dáme včas vedieť.

Tabuľka

Video

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.