• So. nov 26th, 2022

VPH Zvolen nestačil na lokomotívu zo Zvolena

vph-zvolen-mvk-zvolen-volejbal-muzi-44
Hráč VPH Zvolen Jakub Lupták (v strede) je v každom zápase opora tímu. Foto: Ján Števonka.

V skutku dramatické mužské volejbalové derby na dva zápasy sa odohralo v nedeľu 14.11.2010 medzi prvými dvoma tímami v tabuľke, a to VPH ZvolenMVK Zvolen.

Duel sa odohrával v hale TU (TUZVO) , čo je vlastne domáca pôda pre odohrávané zápasy VPH Zvolen, ktoré pre toto mužstvo býva zvyčajne úspešné, čo sa do počtu vyhraných zápasov nad súpermi týka.

Pri týchto dvoch mužstvách bolo už vopred jasné, že stretlo vo Zvolene to najlepšie čo sa len mohlo a vopred určiť víťaza nebolo vôbec jednoduché.

Domáci tím VPH hral v modrých dresoch a MVK v červených.

Prví zápas 1:3 (-16, 20, -21,-27)

V prmom sete to od začiatku nevyzeralo vôbec dobre pre VPH a aj ked sa snažili, tak ho súper nepusťil poriadne k lopte a prehrali ho.

V druhom sete sa VPH vschopilo a  podstatne viac si dávali pozor na chyby a v konečnom dôsledku sa im ich snaženie odplatilo víťazstvom tohoto setu.

Tretí set sa niesol v znamení kontrolovanej hry MVK a začal sa hrať ozaj veľmi kvalitný zápas, pri ktorom už aj v hľadisku vrelo. Z tohoto setu vyšli víťazne hráči MVK a bolo jasné, že nás čaká minimálne ešte jeden set.

Štvrtý set sa niesol hlavne v duchu dlhých výmien a hra sa stala zrazu pastvou pre oči nejedného diváka. Ku koncu tohoto setu držalo VPH kontrolu nad hrou a minimálne 4 bodový náskok a zdalo sa, že zápas sa presunie do piateho setu.

Nestalo sa však, pretože hráči MVK svojou urputnou bojovnosťou zvrátily vývoj hry na seba a vyhrali nielen set ale aj tento zápas.

Druhý zápas 0:3 (-21, -20, -22)

V druhom zápase bolo vidieť, že prvý zápas zanechal na obidvoch mužstvách svoje stopy. Napriek tomuto faktu a veľkéj usilovnosti oboch tímov si víťaztvo z tohoto zápasu odnieslo družstvo MVK Zvolen.

Dobrá nálada, plné hľadisko a pivko v ruke

Na tento volejbalový zápas bola radosť pozerať a atmosféra v hľadisku doslova vrela – ved nie vždy sa stane, aby tak fanúšikmi naplnené hľadisko, ako bolo počas tohoto zápasu – odhadom značne nad 80 divákov.

K ešte lepšéj atmosfére prispieval fakt, že o pitný režim v hľadisku sa starali mladé sympatické dievčatá a kto mal záujem, mohol si u nich v improvizovanom kvázi bufete zakúpiť, pivo, tatranku alebo minerálku.

Po takomto občerstvení sa fanúšikovia v hľadisku vrhli do ešte búrlivejšieho povzbudzovania.

Herné zostavy mužstiev a rozhodcovia

  • VPH ZvolenVaško, Puškár, Michalec, Smetanka, Veľký, Lupták (libero Štróbl, Benc, Rojík)
  • MVK ZvolenBeskydiar, Kubš, Povrazník, J. Orolín, M. Orolín, Jankovič (libero Vilhanček, Senko, Futák)
  • Rozhodcovia – Hnát a Faulhamer

Fotografie tohoto zápasu :