• Št. nov 30th, 2023

MVK Zvolen poľahky zdolal volejbalistov Hliníka

Autor IMG_1979

dec 6, 2010 ,
mvk-zvolen-hlinik-nad-hronom
Na sieti sa odohrávali tuhé boje. Foto: Ján Števonka.

V predposlednú novembrovú sobotu, 20.11.2010, sa uskutočnilo volejbalové derby 1. ligy mužov (skupina stred). Na palubovke telocvični IX. ZŠ na Námestí Mládeže vo Zvolene sa stretlo prvé mužstvo MVK Lokomotíva Zvolen s posledným mužstvom v tabuľke, s Hliníkom nad Hronom.

Lokomotíva Zvolen v tejto sezóne ešte neprehrala a dalo sa už vopred predpokladať, že aj tento duel dopadne v ich prospech a body si pripíšu na svoje konto.

V mužstve Hliníka bolo možné pozorovať jednu zaujímavosť a to konkrétne, že v ich tíme bol aj jeden senior, ktorý rozhodne nepatril do starého železa a jeho skúsenosti boli viditeľné v zápase.

Lokomotíva Zvolen išla plnou parou

Prvý zápas 3:0 (14, 16, 21)

Ihneď po pár minútach zápasu bolo jasné, kto vyjde ako víťaz z tohoto zápasu. Súper z Hliníka jednoducho nestačil na presilu a prvé dva sety prešli naši hráči ako po masle.

V poslednom, treťom sete, bolo vidieť, že domáci snažia šetriť sily a poľavili v hre, na čo súper zareagoval, ale aj tak to nestačilo a celý zápas tak prehrali.

Druhý zápas 3:0 (17, 23, 20)

V tomto druhom zápase sa prebral súper z agónie a konečne sa začal herne presadzovať. Zaujímavým hráčom v zápase bol rozhodne hráč evidentne v seniorskom veku. Ani skúsenosti tohto veterána nemenili nič na fakte, že Hliník hrá druhé husle v zápase.

Vynikajúco naladené hľadisko fanúšikov

Nakoľko tento dvoj-zápasový duel nepatril medzi najlukratívnejšie, tak počet fanúšikov v hľadisku prevyšoval očakávania.

Povzbudzovalo sa nielen trúbami, ale aj rapkáčmi a tak sa dotvorila neskutočná kulisa, ktorá dopomáhala aj hráčom jednotlivých tímov k ich hernej pohode.

Fakty zápasu

  • výsledky zápasov: 3:0 (14, 16, 21) a 3:0 (17, 23, 20)
  • hráči MVK Zvolen: Kubš, Povrazník, J. Orolín, Senko, Jankovič, Futák (libero Vilhanček, Haring)
  • rozhodcovia: Hnát a Horváth

Ukážka videa zo zápasu (MVK Zvolen v modrých dresoch)

Fotografie zo zápasu (MVK Zvolen v modrých dresoch)


Blog a fotografie: Ján Števonka. Gramatická úprava: Lenka Hrobáriková

Podobná téma

Všetky práva vyhradené © 2008 zv-podujatia.com – Ján Števonka