• St. nov 30th, 2022

Zvolenčanky vycvičili Strojárky z Malaciek

bk-zvolen-strojar-malacky-basketbal-juniorky
Aj takéto situácie bolo možne vidieť v zápase. Foto: ZV-podujatia.

Prvý basketbalový zápas v tomto roku sa odohral v hale IX. ZŠ na sídlu Západ a proti sebe sa postavili juniorské basketbalistky 2. Liga (skupina západ) BK ZŠ Zvolen – Strojár Malacky.

Od tohto zápasu bolo ťažké čokoľvek očakávať  z toho dôvodu, že hráčky Malaciek sú novým tímom v kategórii junioriek a preto bolo potrebné sa na tento zápas poriadne pripraviť.

Tréner Radko Dvorščák preto na tento zápas postavil na palubovku to najlepšie čo mal k dispozícii a to také zvučné mená ako Jenka Štiasna číslo 8., Katarína Nagyová číslo 18., Darina Leštáková číslo 9. ako aj Ivana Marcelyová číslo 21. a ostatné spoluhráčky boli viac než oporou tímu.

Konečné skóre sa zastavilo na 84:43 (29:16) a body do tabuľky si odniesli hráčky Zvolena.

Rýchli a dynamický zápas s čerešničkou na torte

Zápas sa od úvodných minút a počas celého zápasu hral s nasadením veľkého tempa, dynamiky a neskutočnej rýchlosti hráčiek v poli.

Naše juniorky doslova využili každú stratenú loptu súperiek vo svoj prospech a rýchlym únikom skórovali do súperovho koša.

Posledných desať minút zápasu bolo vidieť, že súperky značne pritvrdili a snažili sa o zneškodnenie najproduktívnejších hráčiek.

Prvá hráčka, ktorá okúsila na svojom tele tvrdší zákrok bola Darina Leštáková a o pár minút na to sa pokúsili súperky atakovať aj Jenku Štiasnu, ktorá ostala pár sekúnd ležať na palubovke.

V posledných sekundách zápasu si vypýtala prihrávku hráčka číslo 18. Katarína Nagyová a v poslednej sekunde zápasu urobila nevídanú vec hodnú majstra.

Skoro z polovice palubovky hodila basketbalovú loptu priamo na kôš a tá prešla košom.

Takýmto grandióznym spôsobom sa zakončil zápas a Zvolenské juniorky si pripísali ešte posledné 3 body na svoje konto.

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom

Skvelá atmosféra v hľadisku

Na tento zápas a hráčky Zvolena v bielych dresoch sa prišlo odhadom pozrieť cca 40 ľudí a v hľadisku bolo možné zhliadnuť aj trénera Jozefa Gajdoša, ktorý asistuje v 1. lige žien.

Štatistika zápasu

  • BK ZŠ Zvolen: najviac bodov v zápase: Alexandra Sládoková 16. a Katarína Nagyová 15.
  • Strojár Malacky: najviac bodov v zápase: Matušková 12. a Pustová 12.

Zvolenské hráčky v zápase

  • Soňa Čermáková, Karin Holienčíková, Alexandra Chmulíková, Petra Chrenková, Darina Leštáková, Dominika Ľuptáková, Ivana Marcelyová, Lucia Miháliková, Katarína Nagyová, Andrea Seteyová, Alexandra Sládoková, Jenka Štiasna a Gabriela Turčanová

Fotografie

 

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š