• Ne. mar 26th, 2023

Levičanky vytŕčali z radu

bk-zs-zvolen-bkz-levice-1-liga-zeny-4
Rozdiel vo výške hráčiek bol evidentný. Foto: ZV-podujatia.

Prvý zápas 1. ligy žien (skupina západ) v tomto roku sa uskutočnil 22.1.2011 v hale IX. ZŠ vo Zvolene so začiatkom o 12:30 hod.

Proti sebe sa na palubovku postavili BK ZŠ Zvolen – BKŽ Levice a ešte počas rozcvičovania pred samotným duelom si pozorné oko mohlo povšimnúť značné rozdiely medzi jednotlivými tímami.

Hlavný a nezanedbateľný rozdiel bol vo výške hráčiek Levíc, ktoré minimálne dve z nich boli nie o jednu, ale rovno o dve hlavy vyššie a s týmto hendikepom sa bolo treba vysporiadať v zápase.

Aj napriek tomu, že sme prehrali v pomere 63:80 (33:37) má na konečnom výsledku veľkú zásluhu aj tréner Gajdoš. Nebyť jeho skúseností a taktických rád bolo by výsledné skóre podstatne zdrvujúcejšie.

Vynikajúce derby so strhujúcim záverom

Pred začiatkom zápasu dal Jozef Gajdoš taktické pokyny hráčkam a upriamil ich pozornosť na výšku súperiek.

Prvých desať minút sa Zvolenčanky zo súperkami “oťukávali” a hlavne hľadali riešenie na rýchlu a kvalitnú hru hráčky z Levíc, ktorá doslova hecovala spoluhráčky priamo na palubovke.

Po prvej štvrtine hry sme prehrávali v pomere 16:21 a bolo potrebné stoj čo stoj zmobilizovať sily, nájsť slabiny v obrane Levičaniek a využiť ich vo svoj prospech.

Skúsenosti hráčiek Zvolena začali byť efektívne a skóre zápasu držali zubami nechtami, a aj keď už prehrávali 33:37 tak ich hra bola obdivuhodná.

Po prestávke v polovici zápasu bolo evidentne vidieť, že vysoké tempo súperiek im ubralo na sile. Naše hráčky to patrične využili a postupne sa dopracovali ku koncu tretej štvrtiny k remízovému stavu 51:51.

V poslednej štvrtine sa rozhodlo o tom, ktoré družstvo si zapíše body do tabuľky a žiaľ boli to práve dievčatá Levíc, ktoré sa doslova posledných 5 minút rozbehli ako odtrhnutý vagón a neskutočným spôsobom zlomili psychickú pohodu domácich dievčat.

Poloprázdne hľadisko čakalo na volejbal

Na tento bezosporu kvalitný basketbalový zápas sa prišlo pozrieť cca 50 ľudí, ktorí istotne odišli viac než spokojní.

V závere zápasu sa však postupne hľadisko začalo zapĺňať z toho dôvodu , že o pár minút po tomto zápase sa mal začat na tej istej palubovke mužský volejbalový zápas MVK ZvolenVPH Zvolen.

Zvolenské hráčky v zápase

  • Kristína Doušková, Radka Konôpková, Katarína Kristínová, Lenka Makónyová, Katarína Nagyová, Andrea Seteyová, Alexandra Sládoková, Lucia Syč-Kriváňová, Jenka Štiasna, Gabriela Turčanová a Eva Vodrážková.

Štatistika Zápasu

  • BK ZŠ Zvolen: najviac bodov v zápase – Vodrážková 22. a Makónyová 10.
  • BKŽ Levice: najviac bodov v zápase – Belanská 25. a Šimová 14.

Priebežné poradie

  1. BKM Pieštany6 bodov
  2. BK AŠK Slávia Trnava5 bodov
  3. BKŽ Levice4 body
  4. BK Petržalka 4 body
  5. BKM Junior UKF Nitra3 body
  6. BK ZŠ Zvolen2 body

Video

Fotografie – BK ZŠ Zvolen (v bielych dresoch).

 

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š