Zvolenské extraligistky nasúkali Košičankám 10 gólov

zhkm-zvolen_ice-dream-kosice-30

Občas bolo vidieť aj nejaké to napätie. Foto: ZV-podujatia.

V sobotu 7.1.2017 odohrali naše zvolenské hokejové extraligistky svoj prvý zápas nového roka 2017 domácim zápasom 11. kola 2. základnej časti proti ICE DREAM Košice.

Tento zápas bol pre naše ženy odvetným zápasom, nakoľko v novembri minulého roka vyhrali na ľade Košičaniek vysoko 3:16 a podobný scenár chceli zopakovať na domácom ľade.

Prvá tretina bola taká nemastná-neslaná a nie všetko išlo našim ženám tak, ako by si asi priali. Jediný gól v tejto tretine strelila v úvode 9. minúty naša Mariana Janicová a bolo 1:0. Viacerých gólov už neboli diváci svedkom, je však vhodné povedať, že je náročnejšie hrať proti menej skúsenému súperovi, lebo sa zdalo, že sa horšie tvorí hra, keď si navzájom pri hre zavadzajú.

Druhá tretina však bola už podstatne veselšia a celkovo počas 20 -tich minút hracieho času padlo do bránky Košičaniek 7 gólov, o ktoré sa pričinili – po dvakrát Ivanová a Janicová a raz skórovali Kolcunová, Časnochová a Gáliková. Po dvoch tretinách už bolo 8:1 a ostávalo odohrať poslednú časť stretnutia.

Posledné dejstvo prinieslo dokopy 3 góly, z toho 2 dali naše súperkám a jeden oni nám a tak po záverečnom hvizde sa zaknihoval zápas 10:1 v prospech ŽHKm Zvolen.

Po tomto zápase sú naše ženy priebežne na 5. mieste.

Článok a foto: J. Števonka

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )