TJ Slávia Zvolen neobišla nakrátko

tj-slavia-zvolen-vk-krupina-juniorky-3

V jednote je sila. Foto: Ján Števonka

Pripravovaný volejbalový zápas 1. ligy junioriek (skupina východ) medzi TJ Slávia Zvolen - VK Krupina sa uskutočnil 22.1.2011 v hale TU (Technickej univerzity) vo Zvolene.

V predchádzajúcom dueli s MVK Poltár na domácej palubovke sa našim juniorkám vôbec herne nedarilo. Z toho dôvodu bolo potrebné zmobilizovať všetky sily a v tomto dueli ukázať nielen súperkám z Krupiny, ale aj volejbalovému svetu, že TJ Slávia Zvolen nieje druhoradým tímom.

Bilancia vzájomného duelu proti VK Krupina na ich palubovke dopadla pre nás dobre a mlado vyzerajúci tím porazili naše juniorské nádeje dva krát 3:1.

Očakávať sa teda dalo, že naše harcovníčky si poradia v obidvoch zápasoch, ukážu tak zašlú slávu a pošlú súperky domov s dlhým nosom.

Podarilo sa to len čiastočne a to len v prvom zápase 3:2, v druhom zápase súperky našli správny recept a vyhrali zápas 1:3.

Prvý zápas 3:2 (-16, -17, 21, 15, 8 )

Krupinčanky si doslova robili na palubovke zo Zvolenčankami čo sa im zachcelo a tie  len s ťažkosťami hľadali na koordinovanú hru recept.

Po dvoch prehraných setoch sa vzchopili, postupne začali držať odtrhnuté opraty Krupinčankám a disciplinovanou hrou si vynútili za stavu 2:2 rozhodujúci set.

Tento set sa im podarilo vyhrať a tým aj celý zápas, ale bolo evidentne vidieť, že im aj patrične ubudlo síl.

Druhý zápas 1:3 (-25, -25, 13, -17)

Krupinčanky nenechali nič na náhodu a s čerstvými silami sa pustili do domácich Zvolenčaniek, ktorým počas dvoch za sebou idúcich setov zopakovali scenár z prvého duelu.

V tretom sete zvoľnili hru aby ušetrili potrebnú energiu do posledného setu, ktorý nakoniec aj vyhrali.

Vynikajúce zápasy s veľkým fanklubom Krupinčaniek

Zápasy to boli vinikajúce a patrične boli aj ohodnotené búrlivým skandovaním v hľadisku hlavne z fanklubu Krupinských hráčiek.

Samozrejme, že ani naši sa nedali zahanbiť a prekrikovali sa navzájom a tak dotvráli nezamenitelnú atmosféru.

Na tieto zápasy sa prišlo pozrieť odhadom cca 50 ľudí.

Zostava tímu

TJ Slávia TU Zvolen

• hráčky – Maja Osvaldová, Eva Eleková, Lucia Trnavská, Karolína Seidlová, Nikoleta Vranová, Martina Homoľová, Zuzana Musilová, Ivana Chamulová, Monika Melišková, Simona Krnáčová, Magdalána Nociarová, (libero – Nikoleta Družkovská)
  • tréneri Lukáš Lupták Marek Rojík

Výsledky 10. kola 1. ligy junioriek východ

• TJ Slávia TU Zvolen – VK Krupina 3:2 a 1:3
  • Spišská Nová Ves – Žiar nad Hronom 3:0 a 3:0
  • Vranov Nad Topľou MŠK Kežmarok 3:0 a 3:0
  • ŠK ŽU ŽilinaLiptovský Hrádok 0:3 a 0:3

Video zostrih zo zápasu (Zvolenčanky v čierno-oranžových dresoch) – doporučujem tlačidlo HD na videu

Pár fotografií zo zápasu (Zvolenčanky v čierno-oranžových dresoch)

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )