• So. sep 30th, 2023

MVK Zvolen porazil Stavbárov z Prievidze

Autor IMG_1979

feb 7, 2011 ,
mvk-zvolen-tj-stavbar-prievidza-volejbal-muzi-10
Hráči Prievidze hrali v zápase na maximum. Foto: Ján Števonka

Priaznivci kvalitného volejbalu si dozaista prišli na svoje 5.2.2011 v hale IX. ZŠ vo Zvolene, kde sa proti sebe postavili mužstvá 1. ligy mužov (skupina stred) MVK ZvolenTJ Stavbár Prievidza.

Na koľko sa MVK Zvolen už dlhodobo usídlil na prvé miesto v tabuľke a z 22 zápasov vyhral 21, tak podobný scenár sa dal očakávať aj v týchto dvoch zápasoch za sebou.

Hráči pod vedením trénera Beskydiara aj v oklieštenej zostave ukázali svoju formu a svojho súpera deklasovali v obidvoch zápasoch v pomeroch 3:0 a 3:1.

Prievidžania však nehrali druhé husle v zápase, ale podávali proti Zvolenčanom hlavne v úvode druhého zápasu vyrovnanú partiu.

Prvý zápas 3:0 (20, 12, 13)

Zaujímavosťou tohoto duelu bolo, hlavne to, že Zvolenské mužstvo postavilo do zápasu šesť hráčov a tak počas celého troj-setového zápasu museli všetci hráči nepretržite a bez oddychu hrať.

Obidve mužstvá sa medzi sebou oťukávali, ale rozhodne bolo vidieť značnú prevahu domácich, ktorých herná pohoda a koncentrácia bola vynikajúca.

Druhý zápas 3:1 (-21, 18, 22, 22)

Od úvodných minút  Prievidžania evidentne chytili druhý dych a zo Zvolenčanmi hrali viac než vyrovnanú partiu.

Bolo evidentne vidieť, že prvý zápas zanechal patrné stopy na hráčoch Zvolena a na svojich súperov sa len bodovo doťahovali.

Prvý set domáce mužstvo prehralo, ale v ďalších troch setoch zmobilizovalo všetku energiu a ukázalo súperovi kto je “pánom na ihrisku”.

Vynikajúca atmosféra ako aj spokojnosť v hľadisku

Na domácich derby MVK sa vždy dalo spoľahnúť na zaplnené publikum, vynikajúcu atmosféru v hľadisku a nebolo tomu dnes inak.

Medzi cca 80 zúčastnenými fanúšikmi, v zastúpení toho či onoho mužstva. bolo možne zahliadnuť aj pár dievčat z TJ Slávia TU 1. ligy junioriek zo Zvolena.

Zostavy tímov

  • MVK Zvolen – Kubš, Dvořák, Beskydiar, Senko, Povrazník, Jankovič (J. Orolín)
  • TJ Stavbár Prievidza – Miroslav Halaška, Juraj Halaška, Marek Hraňo, Tomáš Hromek, Martin Korenačka, Peter Mendel, Daniel Mačuha, Michal Šimo, Martin Ugroczy, Igor Štefko a Martin Viktorini

Video zostrih zo zápasu ( MVK Zvolen v červených dresoch) – odporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie zo zápasu ( MVK Zvolen v červených dresoch)

Blog, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š

Podobná téma