• Ne. dec 3rd, 2023

TJ Slávia TU Zvolen vstala z popola

tj-slavia-tu-zvolen-msk-vranov-nad-toplou-volejbal-juniorky-11
Ani súdržnosť tímu Vranova nezmenila nič nad výsledkami v jednotlivých zápasoch. Foto: Ján Števonka

Ďalší volejbalový zápas v poradí 1. ligy junioriek (skupina východ) sa uskutočnil 12.2.2011 v hale TU vo Zvolene a proti sebe sa postavili TJ Slávia TU ZvolenMŠK Vranov nad Topľou.

Herný prejav Zvolenských Slavistiek  v posledných pár týždňoch na domácich palubovkách pôsobil dosť rozpačito, hlavne s papierovo slabším tímom VK Krupina ako aj s favoritom súťaže MVK Poltár.

Bolo teda ťažko predpokladať čo sa bude diať v týchto dvoch zápasoch s Vranovčankami, ale to čo sa dialo sa dá označiť ako vstanie z popola a Slavistkám treba skloniť veľkú poklonu.

Zároveň sa však musí povedať, že káder dievčat z východu pôsobil dosť nekoncentrovane a v druhom dueli sa začala prejavovať v ich radoch značná únava.

Tak či onak gratulácie patria dievčatám zo Zvolena, ktoré ukázali “Cuore Sportivo” (športové srdce poznámka redakcie) ako tím.

Prvý zápas 3:0 (22, 15, 20)

Bojovnosť východniarok bola enormná, ale domáce “ženstvo” rýchlo odhalilo lesť súperiek, nepodvolili sa tlaku a tým vyviedli  súperky z konceptu. Takýmto spôsobom vyhrávali set za setom až do zdarného konca zápasu.

Druhý zápas 3:1 (12, -19, 18, 19)

Druhý zápas, z ktorého prinášam fotografie aj video, sa niesol v duchu na jednej strane vynikajúcej hry Zvolenčaniek, na druhej strane Vranovčaniek hľadajúcich na palubovke samých seba.

Napriek tomu, že Vranovčanky získali jeden set pre seba, tak to bolo to posledné čo im Zvolenčanky v tomto zápase dovolili uhrať.

Zápas sa vyznačoval vynikajúcim servisom ako aj parádnymi smečmi, na ktoré len s ťažkosťami hľadali súperky odpoveď.

Hráčky suplovali fanúšikov

Počas týchto zápasov, hlavne však počas druhého zápasu, ktorý sa začal o 16:00 hodine, by sa dali povzbudzujúci fanúšikovia zrátať na prstoch jednej ruky.

Najviac povzbudzovania vyvíjali paradoxne  práve samotné hráčky TJ Slávie, ktoré práve oddychovali počas zápasu búchajúc plastikovými fľašami o palubovku a tým vytvárali nezameniteľnú atmosféru.

Zostava tímu

TJ Slávia TU Zvolen

  • hráčky Mária Osvaldová, Eva Eleková, Lucia Trnavská, Karolína Seidlová, Nikoleta Vranová, Martina Homoľová, Zuzana Musilová, Ivana Chamulová, Monika Melišková, Simona Krnáčová, Ketrin Kuwick, (libero – Nikoleta Družkovská)
  • tréneri – Lukáš Lupták a Marek Rojík

Výsledky 12. kola 1. ligy junioriek (skupina východ)

  • TJ Slávia TU ZvolenMŠK Vranov nad Topľou 3:0 a 3:1
  • Spišská Nová VesVK Krupina 3:0 a 3:1
  • Liptovský HrádokMVK Poltár 0:3 a 0:3
  • ŠK ŽU Žilina Žiar nad Hronom 3:0 a 1:3

Video zostrih z druhého zápasu – (TJ Slávia v čierno-oranžových dresoch) doporučujem tlačidlo HD na videu

Fotografie z druhého zápasu – (TJ Slávia v čierno-oranžových dresoch)

Článok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : M. Š