• Št. mar 30th, 2023

dvorne-damy-2Posledný deň víkendu, dňa 6.3.2011 sa uskutočnila v Severozápadnej bašte Zvolenského zámku vernisáž pod názvom Dvorné dámy II.

Vernisáž začala o 15:00 a zišlo sa na nej cca 50 ľudí, ktorí vyjadrili autorkám obdiv a uznanie nad dielami.

Autorkou výstavy je Zuzana Almáši Koreňová. Spolu so spoluautorkami vystavovaných diel- Alexandrou Stankovou,  Gitkou Kolačkovskou, Zuzanou Medzay a Alenou Pilnikovov využili lukratívne priestory Zvolenského zámku na vystavenie svojich diel.

Medzi vystavovanými dielami možno vidieť netradičné kraslice, maľovaný hodváb, šité bábiky aj šité sochy, diela z akrylu aj vyrobené pomocou techniky nazývanej enkaustika (maľba voskom).

V samotnom začiatku zahral dve skladby na husle hudobný virtuóz Viliam Didiáš.

Po hudobnej vložke  sa ujala slova samotná autorka výstavy a porozprávala prítomným nielen o výstave ako takej, ale predstavila tiež svoje kolegyne a ich diela, ktoré tu spolu s ňou vystavujú.

Výstava potrvá do 26. marca 2011. Pozrieť si ju môžete v čase otváracej doby: streda – nedeľa, 10:00 – 17:30. Vstup do výstavy bude cez pokladňu SNG.

Osobne môžem teda doporučiť si nenechať túto výstav ujsť, pretože mňa osobne nadchli čarokrásne zdobené kraslice samotnej autorky.

Clánok, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava : Lenka Hrobáriková