• Ne. dec 3rd, 2023

1. ročník pivno-turistického pochodu Šariš Zvolenská 12° part. 2

Autor IMG_1979

jún 26, 2011 , ,
brusne-tanecnice
Brušné tanečnice tancovali a vyzerali doslova exkluzívne. Foto: Ján Števonka.

Po prvej časti, v ktorej som  skončil v podniku Mumut Pub,  prinášam časť druhú,  v ktorej si prečítate o dokončení pochodu. Dostupné budú aj fotografie Never Back, kapely RockFor z Banskej Bystrice, brušných tanečníc a šermiarov z Vir Fortis, ako aj videá z odohraných skladieb.

Zo sídliska sa vraciam priamo do autocvičiska, aby som zistil informácie o priebehu akcie. Stretávam sa  s pánom Šimkom, ktorý je už od rána v dobrej nálade a pri registračnom stolíku sa dozvedám dosť  nelichotivé  číslo o počte už zaregistrovaných hostí , ktorých  je necelých 70, čo je veľmi prekvapujúce.

Presúvam sa teda k dievčatám, ktoré majú na starosti pípu a ktoré taktiež sršia optimizmom a dobrou náladou. Dám si  jedno pivo  načapovať a  opečiatkovať pindex. V tom sa o 14:40 hod. zjaví mládežník, ktorého nesmelý krok a úsmev od ucha k uchu svedčí o vynikajúcej nálade. Keď mi ukáže plný pindex,  tak mi to nedá a pýtam sa ho na meno.

Videá, fotografie a všetko ostatné nájdete v pokračovaní článku.

Jeho nesúvislá artikulácia mi nepomáha dozvedieť sa od neho jeho meno, tak sa vraciam za slečnami od pípy a tam si prečítam meno na pindexe. Mladík sa volá  Branislav Dobrovoda a  ako neskôr zisťujem, prezývku má Bako.

Nakoľko ma tlačí čas, odchádzam na druhú akciu, ktorá prebieha  na opačnom konci mesta.

Čas už značne pokročil a o 15:40 hod.  prichádzam do pivárne Kocúr, kde prehodím pár slov o návštevnosti s krčmárom. Ako sám povedal, nie je nadšený. Zavítalo k nemu do pivárne len okolo 30 zákazníkov.

Končím s ním debatu a moje kroky smerujú do pivárne Hubeeria, kde dorazím tesne po 16:00 hod.  Tu sa  už o môj smäd postará čašníčka slečna Lucia :D. Aj  keď sa ponáhľam,  nedá mi nevšimnúť si jedného mládežníka , ktorý  sa snaží  zaujať  ženskú  časť personálu tohto podniku. Žiaľ, vďaka svojej knísavej chôdzi a premúdrelým rečiam neuspel…

Rýchlo sa lúčim a o 16:30 hod.  som už na ceste do cieľa. V autocvičisku si dávam načapovať posledné pivko,  potrebné na to,  aby som dostal pečiatku do pindexu.  Slečny, ktoré sú čoraz krajšie a krajšie ma zaradia do žrebovania tomboly a ja dostávam aspoň čestný diplom.

Postupne sa zbierajú ďalší a ďalší súťažiaci a ako plynie čas, úmerne množstvu  vypitého zlatého moku  je aj zábava čoraz veselšia. Vrcholí  tak, že si začínajú kamaráti navzájom medzi sebou trhať tričká a oblievať sa pivom.

Prvá kapela, ktorá zahrala na pódiu, bola nitrianska kapela NeverBack, ktorá odohrala cover-verzie legendárnych kapiel, ako UFO, Black SabbathSteppenwolf ako aj Van Halen.

NeverBack – Born to be wild 1969

Nasledovalo vyhlasovanie výsledkov tomboly,  z ktorej si odniesli tričko a pohár s logom Šariš:

Ján Púček, Róbert Kováčik, Petra Časnochová, Peter Budinský, Tomáš Mikula, Jakub Benko, Ľubo Trnka, Peter Paľov, Tomáš Podobný, Martin Badinka, Miroslav Ivan, Maťo Mlynár, Dana Melicherčíková, Zuzana Tuhárska, Jaro Gráfik, Peter Ferko, Mário Janek, Barbora Tégeňová a Veronika Šulc.

Po tombole nasledoval súboj v boji zblízka,  dvojíc  zo šermiarskej skupiny Vir  Fortis.  Po nich sa o zábavu postarali brušné tanečnice, ktoré vrteli rôznymi partiami tela na modernú hudbu a boli doslova čarokrásne,  s takým obrovským sexepílom, až sa prítomným zatajoval dych.

Vir Fortis

Pred vystúpením poslednej hudobnej skupiny sa udeľovali ešte špeciálne ceny za najväčší počet zákazníkov a vyhlásený bol aj najlepší podnik v meste. Víťaznú trofej si zaslúžene odniesol  BarBar.

Na samotný záver odohrala svoje skladby banskobystrická skupina RockFor, ktorá okrem vlastných skladieb hráva aj upravené rockové covery známych svetových, slovenských a českých kapiel: Kabát, Beatles, Horkýže slíže, IMT Smile, Tublatanka, Deep purple, Alkehol, Queen, R. Muller, Red hot chilli peppers, U2, Katapult, Bob Marley, Dan Barta, Harlej, Bryan Adams, Green day, Judas priest, Led zeppelin, Lynyrd Skynyrd, Zucherro, The Troggs, Metallica, The Kinks, P. Nagy, Lucie, Ploštin punk, Pink floyd, Olympic, Premier, Sex pistols, Slobodná európa, Rolling stones, Steppenwolf…  (zdroj: http://www.rockfor.szm.com)

Je tu záver druhej časti podujatia i  článku samotného.  Podujatie sa dá zhrnúť v pár vetách  nasledovne.

Podujatie ako celok tak, ako bolo napísané na informačnom letáku, vyšlo organizátorom do bodky.  Počas dňa  sa nenašlo kritické miesto,  ktoré by narušilo úspešný  priebeh podujatia.

Personál v jednotlivých podnikoch, ktoré boli určené na pindexoch, celý deň zvládal bravúrne a ako som zistil,  s úsmevom na perách.

Podvečerný program sa niesol až do neskorých nočných hodín  v duchu uvoľnenej nálady a nič nenarušilo jeho priebeh.

Kultúrny program v autocvičisku bol grandiózny, k čomu prispeli najmä  brušné tanečnice , ale i kapely hrali doslova prím.

Dúfam, že organizovanie podobných úspešných akcií bude mať pokračovanie a že aj vďaka tejto propagácii sa do nich zapojí podstatne viac priaznivcov zlatistého moku.

Fotografie kultúrneho programu.

Blog, foto a video: Ján Števonka. Gramatická úprava: Helena Zacharová.

Podobná téma