• Pi. sep 22nd, 2023

23.ročník Víkendu atraktívneho divadla vo Zvolene

vad-vo-zvolene
Program

23.ročník Víkendu atraktívneho divadla odštartoval 17.novembra 2011 o 16:30 hod v priestoroch Zvolenského zámku Transmusic comp. (Milan Adamčiak, Peter Machajdík, Michal Murín), performance legendárneho zoskupenia v pôvodnej zostave zakladajúcich členov.

Ako druhý program o 18:00 hod v tento deň s ktorej Vám prinášame aj reportáž Ateliér 307 – vernisáž, DK ŽSR

Ateliér 307 sme my: štyri mladé, pekné ale najmä talentované študentky odboru divadelná scénografia na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Ako tím pracujeme od roku 2010 a plánuje pokračovať aj ďalej do budúcna. Názov Ateliér 307 je odvodený od čísla dverí, v ktorých sídlil náš prvý spoločný priestor. Zaoberáme sa hlavne tým, čo študujeme: divadelnou a filmovou scénografiou, divadelným a filmovým kostýmom ale nebránime sa ani grafike, reklame, inštalácii, výstavníctvu, 3D vizualizáciam a podobne. Tešíme sa každému novému kontaktu, ktorý nás posunie ďalej, či v svete umenia či v svete zarábania.

Členky Ateliéru 307:

  • Veronika Keresztesová sa narodila 21.1.1987 v Šamoríne. Chodila na Strednú umeleckú školu scénického výtvarníctva v Bratislave. Hovorí slovensky, maďarsky a anglicky.
  • Gabriela Pachová sa narodila 5.11.1987 v Ružomberku a chodila na Školu úžitkového výtvarníctva v Ružomberku. Hovorí slovensky a anglicky. Divadlu sa venuje už 10 rokov.
  • Hana Ciglanová sa narodila 2.7.1988 v Banskej Štiavnici. Chodila na Strednú priemyselnú školu Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici, kde študovala odevný dizajn.
  • Michaela Mokrá sa narodila 25.9.1989 v Handlovej, kde aj chodila na Gymnázium Ivana Bellu. Hovorí slovensky, anglicky a nemecky. (zdroj: internet).

Video z vernisáže, ktorej pointa príde na záver videa a aj preto je kvalita vide taká aká je.

Po tejto vernisáži nasledovala v DK ŽSR o 18,30 – Diskusia s Petrom Hunčíkom na tému multikulturalizmus, spolužitie rôznych kultúr a etník, možné konflikty a ich riešenia a o 20,oo – Iva Bittová a Čikori, koncert, taktiež v DK ŽSR.

Nedeľa 2011.2011 skupina Longital na Zvolenskom zámku

To čo má skupina napísané na plagáte na svojej www plne vystihuje to čo bolo možné zažiť na tomto koncerte.

“Liečivá hudba Daniela Salontaya a Shiny je silná a zrozumiteľná. Elektronické pesničkárstvo akoby s prižmúrenymi očami: ešte nie sen, ale určite už nie ani normálna, bdelá realita. Slovenský Longital patrí na poličku: To najlepšie, čo doma máme.”

Video

Fotografie

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.