• Ut. feb 7th, 2023

Hviezdičky zažiarili v Žiline

vastikova-buchova
Hviezdičky (z ľava). Alexandra Vaštíková, Emília Buchová. Foto: Jana Zrubecová (jz)

V dňoch 11. – 12.2. sa konala v Žiline poradí už 31. VC Žiliny – XVII. Memoriál Jozefa Lojkoviča, za účasti 142 pretekárov v 9 kategóriách z celého Slovenska. Na podujatí štartovalo: 6 junioriek, 6 starších žiačok, 23 mladších žiačok, 28 starších nádejí – dievčat, 31 mladších nádejí – dievčat, 25 hviezdičiek, 9 mladších nádejí – chlapcov.

Kategória interpretačného korčuľovania mala 14 korčuliarok. Aj na týchto pretekoch Slovenského pohára mal Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen svoje zastúpenie, a to v dvoch kategóriách.

V sobotu sa v Žiline predstavili v najmladšej kategórii naše hviezdičky (25) – Emília Buchová a Alexandra Vaštíková, pre ktoré to boli v poradí už 2. preteky. Emília Buchova si vykorčuľovala 5. miesto a Alexandra Vaštíková 24. miesto.

V nedeľu ich na VC Žiliny vystriedali naše mladšie nádeje (31) – Barbora Čunderlíková a Dorota Marková. Barbora Čunderlíková skončila po svojej voľnej jazde na 13. mieste a Dorota Marková, pre ktorú to bol jej 2. štart v tejto kategórii si vyjazdila 22. miesto. Dievčatá Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen čaká počas jarných prázdnin ďalší štart v Liptovskom Mikuláši na – Veľkej ceny Liptova v krasokorčuľovaní.

Článok (ŠKK Zvolen) Vlado Vlček.

Podobná téma