Zvolenskí juniori víťazne nad Liptákmi

hkm-zvolen-mhk-mikulas-juniori

Vo Zvolene sa v rámci hokeja hrajú všetky ligy. Nežná ženská, mužská Extraliga, hokejové triedy chlapcov a v neposlednom rade nemôže chýbať vynikajúca juniorská liga. Z posledne menovanej vám zo zápasu prinášam článok. V stredu 22.2.2012 v 15. kole si svoje sily na ľadovej ploche zmerali domáci klub HKM a.s. Zvolen a MHk 32 L. Mikuláš. V napínavom zápase, hlavne však v druhej tretine bolo vidieť, že hostia sa nemienia vzdať, ich bojovnosť bola očividná, no napriek tomu prehrali 4:1 (2:0, 1:1, 1:0). Poďme sa teda pekne po poriadku pozrieť na to, ako to na ľade vyzeralo.

Prvá tretina sa hrala viac na strane súpera a prvý puk v šiestej minúte po asistencii zvolenského hráča Dáriusa Štorcela vtesnal do bránky Marek Pač. Zaskočení Liptáci sa nestačili čudovať ani o šesť minút neskôr v dvanástej minúte po strele Viktora Fekiača a bolo už 2:0.

Druhá štvrtina začala znova zle pre Mikuláš, kedy po nedovolenom bránení Filipa Oravca zostal ich tím v oslabení a tento fakt využili domáci a po asistenciách Patrika Fekiača a Martina Ďalogu prestrelil gólmana Duchoňa Michal Pospíšil 3:0. Kozmetickú úpravu na skóre 3:1 po vylúčení domáceho Pospíšila urobil Martin Pawelski po asistencii Jerguša Čána.

Posledná tretina priniesla kuriozitu v závere hry, kedy po odvolaní brankára Liptovského Mikuláša dostali v oslabení zvolenského tímu gól z hokejky Ľuboša Kubicu a bol záver zápasu a stav 4:1.

Najbližšie odohrajú zvolenskí juniori dva zápasy doma s HK ŠKP Poprad 26. a 27.2.2012 v prvom zápase o 11:30 a v druhom o 17:00 hod. Všetci ste vítaní.

Fakty zápasu

Góly v zápase

• 1:0 Marek Pač (Dárius Štorcel), 2:0 Viktor Fekiač, 3:0 Michal Pospíšil (Patrik Fekiač, Martin Ďaloga), 3:1 Martin Pawelski (Jerguš Čáni), 4:1 Ľuboš Kubica (Michal Pospíšil)