• Po. feb 6th, 2023

„O pohár primátorky mesta Zvolen“ v malom futbale sa hralo 26 krát – víťazstvo obhájil ORANJES

Oranjes – zľava hore: Bosák, Bobor, Hraško, Kováčik, Hradňanský, Čerhýň. Dolný rad: Vreštiak, Fraňa, Kouřil, Jamnický. Chýba na fotke Sádovský. Foto: IMG_1979

Výbor LIMFU Zvolen pripravil už 26. ročník tradičného turnaja „O Pohár primátorky mesta Zvolen“, ktorý sa uskutočnil v stredu 29.augusta na dvoch ihriskách situovaných na umelej tráve štadióna MFK Zvolen.

„Primátorský“ turnaj zaznamenal vstúpil do druhej štvrť storočnice a stáva sa nielen športovou tradíciou mesta Zvolen, ale patrí už dlhé roky v kalendári podujatí malého futbalu vo Zvolene k neodmysliteľnému úvodu sezóny v malom futbale. Vďaka podpore primátorky mesta Zvolen Ing. Lenky Balkovičovj a MFK Zvolen bol turnaj ideálnou možnosťou, ako zastabilizovať letné posily do zostavy a zohrať pred pravidelnými súťažami LIMFU.

V tomto ročníku prejavilo záujem štartovať 10 mužstiev v pôsobnosti Schaller Facility , ktoré hrali v dvoch základných skupín po päť mužstiev. Zápasy 2×12 minút sa hrali systémom každý s každým. Víťaz skupiny postupoval priamo do semifinále a mužstvá umiestnené v skupinách na druhom a treťom mieste zohrali štvrťfinálové zápasy o postup medzi najlepších štyroch.

O víťazstvo v 26. ročníku už prestížneho turnaja o primátorský pohár mesta Zvolen zabojovali mužstvá v 26 zápasoch, vo vyraďovacích sa rozhodlo v riadnom hracom čase a tak diváci penalty nevideli. Spolu padlo 90 gólov. Na súpiskách mužstiev sa do turnaja zapojilo 110 hráčov. Pod dohľadom rozhodcov SCHALLER FACILITY LIMFU (Ján Urda, Igor Vlačuha, Braňo Hrdlička a Peter Hanes) hrali mužstvá vzácne v duchu fair play, udelili iba jednu žltú kartu.

Víťaz minulého ročníka mužstvo Oranjes si v základnej skupine A zaváhal prekvapivo v jedinom stretnutí pri bezgólovej remíze s Krupinským Demitrans, ktorý si vybojoval postup z druhého miesta a z tretieho miesta postupoval do štvrťfinále Xanto team.

Zaujímavý súboj majstra z Euroteamom predchádzajúcej sezóny LIMFU 2017/2018 sa o prvenstvo odohral v základnej skupine B . L-Trade nakoniec obsadili druhú priečku vďaka nižšiemu gólovému rozdielu, lebo získali rovnaký počet bodov. Mun futbalito (Munaro United) postúpil z tretieho miesta po jednom víťazstve a dvoch remízach.

Vo štvrťfinálových zápasoch vyradil L-Trade Xanto Team jednoznačným štvorgólovým rozdielom a krupinský Demitrans si poradili dvomi gólmi s Mun futbalito.

V semifinále v repríze z roku 2017 medzi L-Trade a Oranjes rozhodli 3 góly v prospech Oranjes. Euroteam postúpil do finále s prehľadom, keď odpovedal na gól Demitrans tromi gólmi.

V stretnutí o tretie miesto hráči L-Trade zabojovali a zvíťazili gólmi Mira a Romana Hanusku, Lauča a Pařenicu. Za Demitrans bol úspešný iba Vaškor.

Vo finále medzi Euroteamom a Oranjes až do konečného hvizdu videli diváci vyrovnané stretnutie. V minulom ročníku po bezgólovej remíze o víťazovi „primátorského“ turnaja rozhodli pokutové kopy pre Oranjes . V tomto ročníku však už v riadnom hracom čase zvládli finále lepšie Oranjes, po góloch Hradňanského, Kouřila a Bobora zvíťazili 3:1, keď za Euroteam bol úspešný iba Jakub Sudimak.

Najlepší brankárom turnaja bol vyhlásený Jakub Rábota (Demitrans Krupina), najlepším hráčom Štefan Sudimak ml. (Euroteam) a titul naj strelca s 9 gólmi získal Ľuboš Baran (Xanto team). Cenu fair play udelili organizátori Milošovi Dedokovi manažérovi Demitrans Krupina.

Originálne diplomy, poháre trom najlepším mužstvám a trofeje pre individuálne ocenených 26. ročníka Pohára primátorky mesta Zvolen pre rok 2018 odovzdali víťazom členovia výboru LIMFU Ing.Miloš Masarik a Ján Račko.

Výsledky stretnutí

Zápasy v skupinách

 1. Detroit – Xanto team 1:4 K.Melich – Baran 2, Žákovic, M.Plesník
 2. L-Trade – BarBar 2:1 Korpáš, Pařenica – Halama
 3. Oranjes – Paralympiacos 3:0 kont. (neskorý príchod)
 4. Euroteam – Mun futbalito 3:1 Krkoš 2, Sudimak Š. – Guglava
 5. Detroit – Demitrans 0:0
 6. L-Trade – Tornádo – Carmont 4:0 Lauč, Korpáš, Hanuska, Gavrilo
 7. Oranjes – Xanto team 5:3 Kováčik 2, Bobor, Kouřil, Hraško – Baran 2, Sekerka
 8. Euroteam – BarBar 1:1 Sudimak Š. – HalamaDemitrans – Paralympiacos 4:0 Malatinec 2, Bajnok, J.Kindernaj
 9. Mun futbalito – Tornádo – Carmont 2:0 Vizváry 2
 10. Oranjes – Detroit 4:1 Jamnický 2, Bobor, Sádovký – Tužinský
 11. Euroteam – L-Trade 1:1 Sudimak Š. – Lauč
 12. Xanto team – Paralympiacos 5:1 Baran 4, Žákovic – Šufliarsky
 13. BarBar – Mun futbalito 1:1 Országh – Vizváry
 14. Oranjes – Demitrans 0:0
 15. Euroteam – Tornádo – Carmont 5:0 Sudimak Š. 2, Ostrihoň, Výboh, Bolgár
 16. Detroit – Paralympiacos 2:5 Golian, Szabo – Hudec 3, Lupták, Šufliarsky
 17. L-Trade – Mun futbalito 0:0
 18. Xanto team – Demitrans 1:4 Sekerka – Krajč 2, Bajnok 2
 19. BarBar – Tornádo – Carmont 1:1 Halama – Bobiš

Rozhodovali zápasy číslo

 • Ján Urda 1, 5, 9, 13, 17,
 • Igor Vlačuha 2, 6, 10, 14, 18, 22, 23
 • Braňo Hrdlička 19, 4, 8, 12, 16, 21, 25
 • Peter Hanes 3, 7, 11, 15, 20, 24, 26

Zápasy o poradie

štvrťfinále

 1. L-Trade – Xanto team 5:1 Pařenica 2, Gavrilo 2, Gajdoš – Baran
 2. Demitrans – Mun futbalito 2:0 P.Kindernaj, Boháčik

Semifinále

 1. Oranjes – L-Trade 3:0 Sádovský, Jamnický, Bobor
 • Euroteam – Demitrans 3:1 Sudimak Š. 2, Sudimak J. – J.Kindernaj

 • O 3.miesto

  1. L-Trade – Demitrans 4:1 M.Hanuska, R.Hanuska, Lauč, Peřenica – Vaškor

  Finále

  1. Euroteam – Oranjes 1:3 J.Sudimak – Kouřil, Bobor, Hradňanský

  Individuálne ocenenia:

  • najlepší brankár Jakub Rábota (Demitrans Krupina)
  • najlepší hráč Štefan Sudimak ml. (Euroteam)
  • najlepší strelec Ľuboš Baran (Xanto team)
  • Cena fair play Miloš Dedok (manažér Demitrans Krupina)

  Zostava víťazného Oranjes:

  • Čerhýň Aleš, Fraňa Marcel, Hradňanský Marián, Hraško Martin, Jamnický Ľudovít, Kouřil Ján, Kováčik Michal, Sádovský Milan, Vreštiak Dominik, Vlado Bobor

  Záverečné poradie:

  1. Oranjes
  2. Euroteam
  3. L-Trade
  4. Demitrans
  5. Xanto team
  6. Mun futbalito
  7. BarBar
  8. Paralympiacos
  9. Detroit
  10. Tornádo – Carmont
  • O poradí na 5. a 6. mieste medzi štvrťfinalistami rozhodlo s kým vypadli podľa umiestnenia na 3. a 4. mieste
  • O poradí na 7. a 8. mieste sa rozhodlo medzi štvrtými v skupinách pri rovnosti bodov na základe rozdielu strelených a inkasovaných gólov (-1 a -8)
  • O poradí na 9. a 10. mieste sa rozhodlo medzi piatymi v skupinách pri rovnosti bodov a rovnakom rozdiele strelených a inkasovaných gólov (-9) podľa väčšieho počtu gólov strelených (4 resp. 1)

  Fotografie – O Pohár primátorky mesta Zvolen

  Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979