V zápase, v ktorom o nič nešlo, vyhral Prešov nad Zvolenom

volejbalový zápas mužov Zvolen a Prešov

Bojovalo sa doslova o každú loptu. Foto: IMG_1979

V prvom stretnutí MVK v boji o 5. - 8. miesto s favoritom v Prešove sa pre MVK Zvolen nevyvíjala situácia pozitívne, no prvý krát uhrali Zvolenčania s Prešovom set, dokonca 78 bodov a potrápili súpera. V domácom stretnutí, ktoré by mohlo byť ešte vyrovnanejšie, sa mali hráči MVK možnosť rehabilitovať a zabojovať o lepšie umiestnenie i keď štatistiky dávali „navrch“ hosťom v činnosti na podaní, blokoch i v útoku, domáci však majú lepší príjem (aspoň ten herný).

MVK ZVOLEN – VK MIRAD PU PREŠOV 0:3 (-12, -20, -19) – konečný stav série 0:2

Zápas trval: 65 minút, rozhodovali: Niklová – Mil.Smolko, 80 divákov. MVP: Michal Hudák (Prešov)

• Najviac bodujúci hráči: Kliment 14 bodov resp. Bogdanovič 13 bodov
  • Štatistiky: útoky 28/35, esá 6/4, bloky 1/14, chyby 22/16

Zostavy:

• MVK Zvolen: Kučera 8, Michalec 3, Kamenský 3, Vrtielka 2, Orolín 4, Vaško 1, libero Hraňo (Sekereš 0, Kliment 14).

Tréner: M. Vaško.

• Mirad Prešov: Faron 10, Jurko 4, M. Sopko st. 6, Mikovčík 8, Bogdanovič 13, Hudák 3, libero T. Lampart (Gula 3, Šiket 2, Velička 1, Pavlinský 3). Tréner: E. Digaňa.

V prvom sete začali Zvolenčania s prílišným rešpektom, robili školácke chyby a doslova ponúkli MIRADu vedenie. Zostava bez Podstupku sa spamätala až príliš neskoro a napriek tomu, že niektoré akcie končili bodom Zvolenčania zaostávali za obvyklými domácimi výkonmi. Hostia bodovali hlavne podaniami Bogdanoviča a Farona, ktorí sa presadili i útokmi po signáloch z druhej vlny a kontrovať im stihol jediný Kučera. Sedem „urobených“ bodov bolo pre MVK málo, Prešovčania získali až 18 priamych bodov, o ostatné sa postarali chybami domáci. Druhý setbal diagonálnym smečom premenil striedajúci Šiket. 0:1.

Druhé dejstvo sa podobalo priebehom prvému, domáci v úvode držali krok s favoritom, no Prešovčania potom zbierali bod po bode a v strede setu si vytvorili desaťbodové vedenie vďaka výbornému servisu a pestrej hre na sieti. MVK nepomohli ani oddychové časy. od stavu 11/21 však uhrali Orolín a Michalec 4 body v rade, potom sa darilo striedajúcemu Klimentovi a MVK sa dotiahli na 20/23. Hostia však Sopkovou zásluhou získali setbal a ten premenil Velička. 0: 2.

Tretí set však priniesol zmenu, Zvolenčania sa stmelili a viedli od začiatku setu, darilo sa im na sieti, hlavne Klimentovi v útoku i Orolínovi na bloku. Od stavu 9/9 však hostia pritvrdili, v dlhých výmenách zbierali body, darilo najlepšiemu hráčovi stretnutia Hudákovi. Keď daroval pokazeným podaním Kučera mečbal hosťom, Kliment ho síce ešte odvrátil, no druhý mečbal už premenili smečom na čiaru Pavlinský. 0:3.

MVK Zvolen však v súťaži nekončí, hrá sa do konečného poradia a Zvolenčania tak budú hrať o konečné 7.miesto proti Spartaku Myjava.

Vyjadrenie trénerov:

• Erik Digaňa, tréner Prešova: “Som rád, že sme dnes vyhrali. Myslím, že sme mali zápas celkom pod kontrolou. Každý set sme si vyskúšali nejakú inú alternatívu. Myslím, že si chlapci ustáli to, čo mali a mohli a že ich to trochu nakopne aj v tréningovej činnosti.”
  • Martin Vaško, tréner Zvolena: “Dnes na našej strane kopec nedorozumení. Trápili sme sa vo všetkých herných činnostiach. Chaosili sme na ihrisku, keď sme mohli situáciu zlomiť, tak sme porobili vlastné chyby. Prešov vyhral zaslúžene. Je to vyrovnané družstvo a my máme ešte stále na čom pracovať.”