• Po. feb 6th, 2023

Na veľkej cene Liptova zvíťazila Emília Buchová

vc-liptova
Na foto: Hviezdičky ŠKK Zvolen: Emília Buchová, Alexandra Vaštíková, Laura Debnárová so svojou trénerkou Janou Zrubecovou. Autor foto: Vladimír Vlček (vv)

TS – Minulý víkend, v nedeľu 4.3.2012 sa konalo posledné kolo Slovenského pohára v krasokorčuľovaní pre sezónu 2011/2012 – Veľká Cena Liptova. Liptovský Mikuláš hostil na svojej cene 77 pretekárov zo 17 klubov Slovenska.

Za Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen sa do súťaže zapojilo všetkých 6 pretekárok. V kategórii „hviezdičky“ spomedzi 18 pretekárov suverénne zvíťazila naša pretekárka Emília Buchová, ktorá si odniesla domov zatiaľ svoju prvú zlatú medailu! Premiéru v tejto kategórii mala aj ďalšia hviezdička ŠKK Zvolen Laura Debnárová, pre ktorú to boli jej vôbec prvé preteky a ktorej len o vlások ušla medailová pozícia a skončila na 4. mieste. Alexandra Vaštíková veľmi milo prekvapila svojim 10. miestom.

V kategórii „mladšie nádeje“ ktorých sa zišlo na pretekoch 30 mal ŠKK Zvolen trojnásobné zastúpenie. Tradične nesklamala Barbora Čunderlíková, ktorá obsadila 13. miesto. Dorota Marková skončila na 29. mieste a ďalšia nádej ŠKK Zvolen Dominika Chovancová uzatvorila výsledkovú listinu, avšak na týchto pretekoch potvrdila svoju stúpajúcu výkonnosť, keďže si od posledných pretekov (VC Ružomberka) polepšila svoje bodové skóre o 3,81 bodu.

Článok (ŠKK Zvolen) Vlado Vlček.

Podobná téma