• Ne. dec 3rd, 2023

Romanika zaplnila kaplnku energiou

romanika
Roman Kraic a Ildikó Kraicová. Foto Ján Števonka.

V prvom zo série koncertov Tóny jari sa predstavila skupina Romanika pod titulom Piesne o temnom ženstve. Koncert sa uskutočnil v piatok 27.4.2012 v priestoroch kaplnky na zvolenskom zámku.

Hlavným aktérom bolo duo Ildikó Kraicová a Roman Kraic, ktorí nás vo svojom vystúpení z prevažne vlastných skladieb, ktorým text napísala poetka Eva Luka preniesli tradičnou zmesou cigánskej hudby, šansónom ako aj zhudobnenými Shakespearovými sonetmi.

Počas vyše hodinového koncertu sme boli svedkami neskutočného hlasového rozsahu Ildikó, ktorá do každej skladby vniesla kus seba a tak neraz bolo cítiť všadeprítomnú precítenosť a jej schopnosť predať silné emócie.

Jediná vec, ktorá by sa dala vytknúť, bola nízka účasť na tomto koncerte. Počet divákov by sa dal zrátať na prstoch jednej ruky, so zvukárom a pokladníčkou vrátane.

Najbližšie budú z tejto série koncertov ešte dva a to:

  •  4.5.2012 o 18:00 hod. v Kráľovskej sieni zvolenského zámku – AD Libidum (Maďarsko) – Hilda Hernádi (klavír), Monika Nagy (flauta), Peter Kazán (klarinet) a Ildikó Szakács (spev). Vstupné 3€.
  • 11.5.2012 o 17:00 hod. Stará radnica, sála – Od klasiky po jazz: koncert hudobných talentov ZUŠ Sliač. Vstupné 2€.

Z tohto koncertu Vám prinášam pár fotografií a nejaké to video a dúfam, že sa pri ďalšom koncerte zídeme v hojnejšom počte.

Video – doporučujem použiť tlačidlo HD na videu

Úvodné slovo a prvá skladba

Fotografie

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma