• Št. mar 23rd, 2023

Uvedenie filmu Tanec medzi črepinami do kín

marek-tapak
Toto je tá fotografia pre bulvár, o ktorej hovoril Marek Ťapák. Foto: Ján Števonka.

Predpremiéra Slovenského filmu Mareka Ťapáka Tanec medzi črepinami sa uskutočnila 14.6.2012 V Europe SC vo Zvolene. Marek Ťapák prišiel na túto akciu aj s hlavnými protagonistami filmu Lindou Luptákovou, Matom Urbanom, Ondrejom MlynárikomTomi Popovičom.

V samom úvode sa predstavil v 3-minútovým blokom ľudového tanca a spevu FS Bacúšan.

Prvý sa mikrofónu ujal režisér a herec  Marek Ťapák, ktorý s radosťou a so cťou zahájil promotour filmu vo Zvolene.

Keďže je tento film tak trochu netradičný svojim hudobno-tanečným prevedením, predstavil tanečníkov, ktorí účinkujú v tomto filme. Lindu Luptákovú, ktorá je sólistkou v Lúčnici, Martina Urbana – pedagóga, ktorý momentálne vedie súbor Mladosť, Ondra Mlynárika – sólistu SĽUKU a Tomi Popoviča ako kreatívneho producenta.

Každý z prítomných následne dostal mikrofón, aby svojimi slovami ozrejmil, na čo sa môžu diváci tešiť a čo zaujímavé vo filme nájdu.  Stručne opísali výnimočnosť daného snímku. Tóno Popovič pripomenul, že o tomto filme sa bavil s Marekom pred 5-timi rokmi a točil sa plné tri roky. Ako ďalej uviedol, prešli celé Slovensko a Marek vyberal so svojimi spolupracovníkmi úžasné lokality. Vyslovil podozrenie, že vízie, ktoré Marek natočil ako režisér a ktoré vymyslel ako scenárista a ktoré spolu s úžasnými tanečníkmi zatancoval vo vysokej nadmorskej výške sa vlastne zrodili v okolí Zvolena, kam časť jeho srdca patrí.

V závere Marek Ťapák vyzval prítomných, aby sa pýtali na všetko, čo ich ohľadom filmu zaujíma. Člen FS Bacúšan prišiel za Marekom s fľašou pálenky , ktorú mu ponúkol ako kultúrnu vložku pred vystúpením. Marek odpovedal, že v prítomnosti toľkých fotografov to nie je možné, nechce si totiž o sebe v Novom čase prečítať, že Ťapák nič iné nerobí, len kade chodí, tade pije.

Film si môžete pozrieť v kinách od 21.6.

Videá

Predstavenie filmu – Tanec medzi črepinami 

Vystúpenie FS Bacúšan 

Fotografie

Tak toto už bola štvrtá akcia, ktorá sa konala v tomto novom obchodnom centre. Najbližšie je na programe už zajtra 16.6.2012 v čase od 18:00 hod. SLOVAK FREERUN FAMILY. A veľké hudobné lákadlo je pripravené na 23.6.2012 a to vystúpenie Tomi Popoviča.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma