• So. dec 9th, 2023

Noc hudby vo Zvolene ožila muzikálom Chicago

chicago
Z lava do prava – Lukáš Vlček, Petr Gazdík a Dušan Vitázek. Foto: Ján Števonka.

Po Noci múzeí, literatúry, či divadiel začala v piatok svoju  históriu písať Noc hudby. Do jej pilotného ročníka, ktorý sa konal v piatok 15.6.2012 sa na podnet Hudobného centra zapojilo 19 slovenských miest a uskutočnilo sa vyše 60 hudobných podujatí.

Medzi nimi nemohlo chýbať mesto Zvolen a tak divadlo Jozefa Gregora Tajovského sa k Noci hudby pripájalo v rámci XXXIX. ročníka Zvolenských hier zámockých a to vystúpením Metského divadla Brno, ktoré tu vo Zvolen vystupuje už po 20-krát.

Pred ich večerným vystúpením s muzikálom Chicago sa o 15:30 hod. predstavili v polhodinovom bloku na pódiu na námestí  pri fontáne. Legendárne hity práve z tohto predstavenia odspievali elitní protagonisti Petr Gazdík, Dušan Vitázek a Lukáš Vlček.

Mestské divadlo Brno

Je to ojedinelé a vzácne divadlo, ich tituly sú permanentne vypredané, pričom každoročne odohrajú okolo 150 predstavení v zahraničí. Úspech tkvie v mimoriadne vysokej úrovni inscenácií, ako aj v repertoári  divadla, v ktorom sú predovšetkým originálne a pôvodné diela. V dvoch budovách pôsobia tri divadelné súbory, ktoré navzájom spolupracujú. V každej sezóne pribudne do repertoáru päť činoherných a päť hudobných inscenácií a na konte Mestského divadla Brno pribúdajú každý rok aj početné prestížne ocenenia.

Video

Lukáš Vlček

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma