• Ut. nov 28th, 2023

Pestrý program počas Školského dňa na Tehelnej ulici

skolsky-den-klemo-zvolen
Divadlo z Pasáže. Foto: Ján Števonka.

Pod názvom Školský deň sa uskutočnila prezentačno -divadelno-hudobná akcia pred budovou Klemo v Parku zabudnutých susedov na Tehelnej ulici, ktorá začala ráno o 10:00 hod. a skončila po 19:00 hod. večer.

Účelom tohto dňa bola prezentácia pomôcok, potrebných do školy a pri jednotlivých stolíkoch boli pre deti pripravené rôzne hry.

Okrem prezentácie pomôcok sa o 16-tej hodine uskutočnilo  divadelné predstavenie pre deti  pod názvom Mechúrik Koščúrik na vandrovke v podaní Banskobystrického Divadla z Pasáže.

Divadlo z pasáže, tak ako je možné postrehnúť aj na videu ako jediné na Slovensku pracuje s ľuďmi so zdravotným postihnutím a pôsobí už od roku 1995. Ktokoľvek sa čo i len na chvíľku pristavil musel uznať, že ich výkon a prevedenie boli na vysokej úrovni a to bez debaty.

Mechúrik Koščúrik 

Úderom 18- tej hodiny začala hrať už spomínaná kapela N0-5, ktorá je známa najmä skôr narodeným nielen zvolenským rockerom.

Ide o rockovú kapelu, ktorá bola známa predovšetkým v 80-tich rokoch. Do ich repertoáru patria okrem vlastnej tvorby aj zlaté hity skupín Deep Purple, Santana, Hendrix, Cream.

Tu počas ich vystúpenia odohrali vo väčšine prebrané skladby od Carlosa Santany, Eagles, Pink, Yes, BSP (Země vzdálená) ako aj od Guns N’ Roses.

NO-5 – Pink 

Fotografie 

Akcia to bola vydarená a hlavne večer počas koncertu, keď sa priestor zaplnil ľuďmi, ktorí si vychutnali atmosféru. O občerstvenie sa postaral vždy usmiaty personál z neďalekej kaviarne Džezva.

V závere Vás pozývame na výstavu fotografií Veroniky Střelcovej alias Pomo ako ju miestni nazývali, z jej cesty údolím Zanskar v indických Himalájach, ktorá sa koná tu v parku.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri