• Ne. dec 3rd, 2023

Pre Samka sa podarilo vybehať 4670 €

Autor IMG_1979

sep 20, 2021
Spoločná fotografia. Foto: IMG_1979

V tretie nedeľné septembrové dopoludnie 19.9.2021 sa v športovom areáli ZŠ Hrnčiarskej vo Zvolene konalo vskutku zaujímavé benefičné podujatie.

Podujatie s názvom Hodinovka pre Samka vol 3, s podtitulom vybehajme spolu viac pohybu, bolo venované veľkému bojovníkovi Samkovi a organizačne ho pripravil Spartans Zvolen Tréningový Klub.

Ako je už z úvodu zjavné, jednalo sa o podujatie športového charakteru s charitatívnym podtónom.

Tento rok mali organizátori opäť o jednu starosť naviac a to v podobe platného nariadenia RÚVZ ohľadne vírusového ochorenia COVID 19.

Po registrácii o 10-tej hodine sa postavili všetci na štart a spoločne takto bežali jednu celú hodinu. Každý z účastníkov si počítal odbehnuté kolá a podstata bola v tom, že za každé takto odbehnuté kolo zaplatili sponzori 30 centov práve pre tohto chlapčeka.

Ešte pre upresnenie, vyzbierané peniažky poslúžia Samkovi na rehabilitáciu a cvičenia, ktoré mu pomôžu napredovať.

Už od 9-tej tu bol čulý ruch, všetko sa pripravovalo a za mikrofónom bolo vidieť Rada Šima, ktorý taktiež háji farby klubu Spartans. Odhadoval, že príde tak 100 ľudí, ale po záverečnom sčítaní sa tento počet ustálil až na čísle 382.

O 10-tej sa po spoločnom fotografovaní a rozcvičke všetci spoločne v počte 242 postavilo na štart a po obligátnom výstrele začal doslova bežecký maratón a nebolo potrebné len bežať, rátala sa aj chôdza a bolo vidieť aj mamičky s deťmi v kočíkoch.

Účastníkov bolo až toľko, že všetky štyri dráhy boli po celom okruhu a počas celého priebehu behu úplne zaplnené bežcami.

Po absolvovaní tohto behu a jedného veľkého potlesku si išli všetci zapísať svoje odbehnuté kolá a zároveň organizačný tím začal sčitovať výsledky.

Okrem odovzdania finančnej odmeny rodičom sa ešte predtým vyhlásili výsledky najlepších, respektíve tých, ktorí odbehli najviac kôl a to zvlášť pre ženy a mužov.

Po tomto akte už nasledovalo symbolické odovzdanie šeku do rúk rodičom. Svietilo na ňom fantastické číslo v podobe sumy 4670 €. Avšak od sponzorov išlo 4000 €, počas podujatia tu ľudia vyzbierali ďalších 760 € a prekvapenie prišlo ešte od Prievidzských Sparťanov, ktorí prispeli sumou 450 €.

Takže nielen na rodičoch a organizátorovi, ale aj na všetkých prítomných bolo vidieť, že samotné podujatie splnilo účet a vyzbierané peniažky dozaista pomôžu Samkovi.

Fotogaléria

Článok a foto: IMG_1979