• Ut. jún 6th, 2023

Zvolenský zimák zažil veľkolepú šou Pán ľadu

jevgenij-pljuscenko
Jevgenij Pljuščenko. Foto: ZV-podujatia

Neskutočné krasokorčuliarske umenie bolo možné vidieť a doslova ho hltať plnými dúškami a veľakrát sa doslova zatajil všetkým prítomným dych.

Pán ľadu – ako sa toto famózne krasokorčuliarske podujatie volalo, priniesla do Zvolena agentúra 212 s.r.o. a túto parádu si bolo možné vychutnať (a aj sa vychutnávalo) na zvolenskom zimnom štadióne 3.12.2016.

Mená ako Jevgenij Pljuščenko, Adelina Dmitrijevna Sotnikovová, majstri Európy Tatiana Volosazhar-Maxim Trankov, majster sveta Brian Joubert, majster Európy Tomáš Verner, manželský pár Chesnovcov a veľa veľa ďalších bolo možné vidieť v plnej nádhere pod Pustým hradom a samozrejme obdivovať ich korčuliarske umenie.

Pomedzi ich vzrušujúce choreografie zahral slávny huslista a skladateľ Edvin Marton (držiteľ ceny EMI) a doprevádzal ich na svojich Stradivárkach, ktoré majú hodnotu viac ako 3 milióny eur.

V prvej časti programu boli k videniu choreografie, ktoré boli po umeleckej stránke jednoducho excelentné na prevedenie. Je až neuveriteľné, s akou ľahkosťou dokáže táto krasokorčuliarska elita predvádzať jeden skok za druhým bez absolútneho zaváhania.

Pred prestávkou predviedli svoje umenie aj zvolenskí krasokorčuliari z KK Zvolen. Divákom predviedli choreografiu, respektíve vystúpenie, ktoré malo neoficiálny názov Snehulienka a 21 trpaslíkov. Korčuľovali na sprievodnú skladbu filmu The mirror mirror.

pan-ladu-107
Foto: ZV-podujatia

Po prestávke začal program nevšedným, avšak zaujímavým tanečným vystúpením skupiny Led dance, ktorá mala na sebe svietiace led pásy a tie sa sa počas ich vystúpenia vypínali a zapínali.

Tento druhý blok smeroval do šou a improvizácie a rozhodne choreografia s loptou, tanečná časť na hudbu Michaela Jacksona a fantastická jazda pištolníčok boli pozoruhodné. Samozrejme nechýbali ani scénické tance ženskej intrigy a veľa ďalšieho.

V druhej tretine vyšiel na ľad aj majster majstrov Jevgenij Pljuščenko, ktorý , ako bolo možné zachytiť už pár dní dozadu sa na tréningu, kedy pripravoval novú chreografiu zranil na ruke. Deň pred týmto podujatím podstúpil chirurgický zákrok a jeho manažér mu nechcel dovoliť predvádzať nejaké extra zložité kúsky. Tak či onak, od publika zožal obrovský aplauz.

Na záver, ako to už býva sa na ľade zhromaždili všetci korčuliari a ešte pre potešenie ľudí ako záverečnú bodku predviedli nejakú tú ich perličku a po spoločnom fotení aj s deťmi z KK Zvolen sa toto fantastické podujatie považovalo za ukončené.

Avšak pri reštaurácii sa ešte zjavil Edvin Marton, ktorý podpisoval CD a DVD-čka a samozrejme sa to nezaobišlo bez fotenia.

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií.

Fotografie

sgfdgfgfd


PÁN ĽADU 2o16
JEVGENIJ PLJUŠČENKO

1.december 2016
KOŠICE – STEEL ARÉNA
3.december 2016
ZVOLEN – ZIMNÝ ŠTADIÓN

Agentúra 212 priviezla v rokoch v rokoch 2008, 2010 a 2012 ako prvá na Slovensko a do Čiech svetovú krasokorčuliarsku show PÁN ĽADU. Svoje grandiózne umenie v nej predviedol v Košiciach, Bratislave, Zvolene, Ostrave, Brne a Prahe olympijský víťaz, trojnásobný majster sveta a sedemnásobný majster Európy Jevgenij Pljuščenko. Spolu so svojimi nedávnymi súpermi a súputnikmi po svetových ľadových arénach predviedol veľkolepú show, pri ktorej ľudia od začiatku do konca tlieskali a skandovali mená ako Petrenko, Slutska, Lang, Szolchowy, Bonaly, Graetz, ….. Mnoho z nich doprevádzal na svoje Stradivárky v hodnote viac ako 3 milióny euro slávny huslista a skladateľ Edvin Marton, držiteľ ceny EMI.
Dnes sa píše rok 2016 a čaká nás opäť krasokorčuliarky sviatok na najvyššej úrovni. Jevgenij Pljuščenko zavíta do Košickej Steel Arény a na Zimný štadión do Zvolena. Je pripravený spolu s víťazkou zimných OH v Soči Adelinou Sotnikovou, majstri Európy Tatiana Volosazhar-Maxim Trankov, majster sveta Brian Joubert, majster Európy Tomáš Verner a napríklad i manželský pár Chesnovcov, ktorý už svoje vzdušné majstrovstvo u nás predviedol, sľubuje ale že predvedie niečo, čo sme od nich ešte nevideli. Títo všetci sa predstavia po 4 rokoch v Košiciach a po 8 rokoch vo Zvolene. Uvedené mená niesú všetci ktorí sa predstavia. Celkovo pricestuje minimálne 25 hviezd krasokorčuliarskeho neba. Samozrejme pricestuje aj Edvin Márton. Jeho majstrovstvo predvedie na „nových“ Stradivárkach vyrobených v roku 1699 talianskym majstrom Antoniom Stradivarim. Tento majstrovský nájstroj má od roku 2014 a jeho cena sa odhaduje na 8 000 000 Euro. /slovom osem miliónov Euro/
Famózna show JEVGENIJ PLJUŠČENKO – PÁN ĽADU 2o16, bude nepochybne nezabudnuteľným večerom pre každého z Vás, či už ste niekedy skúšali piruetu alebo nie. Pre