• So. sep 30th, 2023

Umelecká streda v Parku zabudnutých susedov

pavol-moza-dzezva
Majster a jeho paleta. Foto: Ján Števonka.

Stredajšie podvečery bývajú v Parku zabudnutých susedov na Tehelnej ulici plné hudby, nakoľko tu organizuje kaviareň Džezva  koncerty, aby sem prilákala čo najviac ľudí posedieť si v tomto príjemnom prostredí.

V stredu 12.9.2012 to bol v tomto parku doslova umelecký zážitok, nakoľko okrem spomínanej hudobnej produkcie sa tu maľoval obraz, hralo a spievalo sa a ešte aj hriešne tancovalo. Poďme ale pekne poporiadku.

S maľovaním sa začalo pod kreatívnym poradenstvom vynikajúceho zvolenského maliara Pavla Mózu už od 14 hod.  Štetec k plátnu mohol priložiť každý a výsledkom bolo spoločné dielo. Ako povedal pán Jozef Klement bolo by dobré, ak by sa takýto obraz predal v nejakej dražbe a peniaze by putovali práve tvorcom, v tomto prípade deťom z materskej školy.

Pavel Móza okrem dozoru  predviedol aj svoje majstrovské umenie, výsledkom ktorého bol krásny obraz, ktorý si môžete pozrieť aj na priloženom videu. Majster ešte v závere svojho programu vybral gitaru a všetkým, ktorí  sa prišli pozrieť sa na tú krasu zahral jemné melódie.

Pavel Móza – maľovanie obrazu

Po 18:00 hod. začala hrať swingová kapela One plus one band v zostave Miroslav Poprádi a Sylvia Kurpašová – spev, klavír, saxofón, klarinet a ešte jeden mládežník na gitaru. Ich interpretácia bola značným prekvapením tohto večera, človek sa  vrátil v čase do doby minulej a vychutnával si každý tón, ktorý  kapela zahrala. Nech je aspoň toto video ukážkou toho, čo bolo možné vidieť a počuť.

One plus one band

Pomedzi hudobnú produkciu One plus one band sa o vizuálne potešenie postaral profesionálny tanečný pár – Maroš s Denisou, ktorí predviedli najskôr salsu a v druhom kole sa blysli s tangom argentino, za ktoré  si odniesli patričný obdiv publika a ich vystúpenie si môžete pozrieť na priloženom videu.

Maroš s Denisou

A komu bolo málo, mohol si pozrieť výstavu fotografií Veroniky Střelcovej alias Pomo, ako ju miestni nazývali, z jej cesty údolím Zanskar v indických Himalájach, ktorej fotografie sú tu na plote povešané.

Fotografie 

Záverom asi len toľko, že je obdivuhodné aký kvalitný ucelený program sa dá skĺbiť do jedného celku, pri ktorom si prídu ľudia na svoje a v neskorý večer potom odchádzajú s pocitom šťastia, že mohli takto príjemne stráviť večer. Jediná vec, ktorá by sa dala možno vytknúť je, že si návštevníci, ktorí sem prídu až neskôr večer ťažšie hľadajú miesto na sedenie, nakoľko objem ľudí , ktorý sem v tieto stredajšie večery príde,  je obdivuhodný.

Článok, foto a video: Ján Števonka.