• Po. jan 30th, 2023

Tajbrejky rozhodli volejbalové zápasy

ByIMG_1979

okt 15, 2012 ,
MVK Lokomotíva Zvolen. Foto: Miloš Masarik.

Volejbalisti MVK Zvolen si po minulej sezóne v barážových turnajoch v Komárne a v Žiline uchovali extraligovú príslušnosť, keď v prelínačke celkovo zvíťazili, no kto bude dres MVK obliekať aj v novej sezóne jasné nebolo. Každopádne, z udržania extraligy pod Pustým hradom mali radosť všetci priaznivci hry spod vysokej siete.

Za svoje výkony boli ako jediný ocenení práve volejbalisti MVK ako najlepší športový kolektív primátorom Mesta Zvolen v ankete o Najlepších športovcov. Dnes už však vieme, že medzi  extraligovými tímami volejbalistov MVK Lokomotíva Zvolen neuvidíme.

Oficiálnu správu SVF, že Zvolenčania sa zriekli účasti v extralige a prihlásili sa do I. ligy mužov komentoval prezident zvolenského klubu Jozef Vidiečan : „Po tom, ako ukončila svoju činnosť správna rada nášho klubu, ktorá držala určitú garanciu, nedokážeme zabezpečiť úplné finančné krytie na novú extraligovú sezónu. Aj preto sme sa dohodli, že sa prihlásime iba do prvej ligy, lepšie je sa vrátiť z kratšej cesty. Neteší ma to, život sa však nekončí,“ poznamenal. V prvej lige im budú konkurovať v skupine Stred družstvá VK Hydrex Hriňová, AVK Magnezit Revúca, TJ Stavbár Prievidza, OŠK VO Hliník nad Hronom a TJ Neografia Martin. Dvojzápasy sa hrajú štvorkolovo, teda súperi sa stretnú medzi sebou systémom doma vonku celkov v ôsmich zápasoch.

Z akými ambíciami a podmienkami do prvej ligy MVK nastupuje?

Tréner Milan Beskydiar : „V novej sezóne sme sa spojili s VPH Zvolen, do kádra sme zaradili i odchovancov Zvolenského volejbalu, prešli sme čisto na amatérsku bázu, hráči pracujú, študujú, tréningy sú dobrovoľné, trikrát do týždňa. Myslím, že budeme s týmto kádrom bojovať o 1.-2. miesto, najväčším konkurentom bude asi Prievidza, kam odišli i naši bývalí hráči Michalec i Hrušík. Práve 1.dvojkolo hráme v Prievidzi, uvidíme ako nás preveria. V hale ZŠ na Námestí Mládeže máme dobré podmienky a vďaka mestu Zvolen i niektorých bývalých volejbalistov sme pre súťaž materiálne zabezpečení.“

Na oficiálnej súpiske MVK Lokomotíva Zvolen figurujú títo hráči:

Tomáš BENC, Milan BESKYDIAR, Juraj DIVULIT, Zoran DVOŘÁK, Maroš FUTÁK, Ľubomír HAVRAN, Šimon KOVAČIK, Jakub LUPTÁK, Ján OROLÍN, Michal OROLÍN, Peter PALAŠČÁK, Ivan POVRAZNÍK, Marian PUŠKÁR, Martin SKLADANÝ, Radoslav VEĽKÝ, Miroslav VRTIELKA

Tréner: Milan Beskydiar, Asistent trénera: Jozef Vidiečan a Ján Tarabus 

V prvom stretnutí sa potvrdila výborná kvalita oboch mužstiev a o víťazovi sa rozhodlo až v tajbrejku po obetavom výkone hráčov MVK. V druhom si domáci už dali za stavu 1:1 na sety pozor na zvolenský systém a v záveroch setov bodovali na sieti.

1.zápas

TJ Stavbár PrievidzaMVK Lokomotíva Zvolen   2 : 3  (-23 ,22 ,-21 ,20 ,-12)

Zostava MVK: Beskydiar, Orolín M., Orolín J., Puškár, Kováčik, Povrazník, libero Velký, striedali (Dvořák, Lupták, Havran)

Rozhodovali : Kováčik M. – Sekerka B.

Zápas trval  125 minút. Divákov 150

2.zápas

TJ Stavbár PrievidzaMVK Lokomotíva Zvolen   3 : 1  (14 ,-22 ,16 ,19)

Zostava MVK: Beskydiar, Orolín M., Orolín J., Puškár, Dvořák, Povrazník, libero Velký, striedali (Kováčik, Lupták, Havran)

Rozhodovali : Kováčik M. – Sekerka B.

Zápas trval  89 minút. Divákov 150

Výkony MVK si priaznivci Zvolenského volejbalu budú môcť pozrieť už v sobotu 20.októbra, keď prvým domácim súperom v dvojzápase v sezóne bude OŠK VO Hliník nad Hronom (o 15-tej a 17-tej hodine) a nájdu si cestu do telocvične ZŠ na Námestí Mládeže na stretnutia MVK pravidelne.

2. kolo – 20.10.2012

  • AVK Magnezit RevúcaTJ Neografia Martin
  • MVK Lokomotíva ZvolenOŠK VO Hliník nad Hronom
  • VK Hydrex HriňováTJ Stavbár Prievidza

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok a foto: Miloš Masarik.