• Po. okt 2nd, 2023

Veľkolepá premiéra Polepetka aj s majstrom Nogom v divadle

Miroslav Noga mal počas celého večera vynikajúcu náladu. Foto: Ján Števonka.

O tlačovej besede k pripravovanému divadelnému spracovaniu rozprávky Polepetko sme si už písali. Ako sa však povie – radšej raz vidieť ako stokrát počuť, tak nám to nedalo a išli sme sa do divadla Jozefa Gregora Tajovského pozrieť na premiéru. Hlavným lákadlom a zlatým klincom programu bol herec Miroslav Noga, ktorý v roku 1986 hral rolu Polepetka v televíznom spracovaní.

Pred samotnou premiérou povedala všetkým prítomným v sále pár slov riaditeľka divadla Jana Raffajová, ktorá zároveň aj predstavila vzácnych hostí, ktorí sa prišli pozrieť na toto predstavenie. Okrem Miroslava Nogu prišiel aj tvorca pôvodnej hudby  Igor Bázlik.

V hereckom obsadení Polepetka a Pletany bolo možné vidieť mladomanželov Daniela a Dominiku Výrostkovcov. Otca, stráž 1, komorníka a kuchára hral Richard Sanitra. Matku, stráž 2, komorníka a kuchtíka hrala Iveta Marcineková. Zbojníka Zubadla – Michal Ďuriš a kráľa Ján Selecký.

Na toto predstavenie, ktoré je určené pre deti od štyroch rokov a staršie prišli aj ich rodičia a tak toto predstavenie videli nielen tí, ktorí už tento príbeh o Polepetkovi poznajú naspamäť, ale aj deti, ktoré to videli prvýkrát.

Samotné predstavenie by sa dalo nazvať ako fantastické, veľkolepé, ale aj to je málo. Polepetko a Pletana tvoria pár aj na spoločnej ceste životom, na ktorú prednedávnom spolu vykročili  a v tomto rozprávkovom príbehu je to poznať. Všetko funguje tak ako má a na nič sa netreba hrať. Celkové predstavenie je tak dobré, že veľakrát sa počas predstavenia aj samotný Miro Noga sediac v hľadisku  z chuti zasmial. Je to iné ako televízne spracovanie, tu sa dá s divákom pracovať, ba aj utíšiť plačúce deti zbojníkom Zubadlom.

Po predstavení utekala zobrať Pletana všetkých vzácnych hostí z hľadiska a doviedla ich na pódium, na ktorom už dramaturgička Uršuľa Ferenčuková vyspovedala starého, ale zato stále vynikajúco naladeného Miroslava Nogu. Nemohlo chýbať ani spievanie partu o popletenom Polepetkovi v podaní práve pána Nogu.

Video-zostrih 

Následne potom už čakalo pre všetkých vo foajé divadla nielen sladké občerstvenie, ale samozrejme aj autogramiáda so všetkými hercami.

Predstavenie je beznádejne vypredané do konca tohto mesiaca, čo svedčí o jeho kvalitách a veru aj nám sa páčilo a vrelo ho doporučujeme ísť si ho pozrieť.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Podobná téma