• Ne. okt 1st, 2023

Súťaž Duch Vianoc o zrkadlovku Panasonic

Autor IMG_1979

nov 25, 2012 ,
Aj takto môže vyzerať súťažná fotografia. Foto: Ján Števonka.

Hovorí sa, že Vianoce sú najkrajším sviatkom roka. Ich príchod si však vyžaduje niekoľkotýždňovú prípravu.  Na rôznych miestach v mestách sa ozdobujú výklady, stromčeky a postupne prichádza tá pravá vianočná atmosféra.  Vo svojich domovoch si ľudia ozdobujú stromčeky, pečú dobroty,  upratujú a v školských zariadeniach sa pripravujú rôzne kultúrne podujatia s vianočnou tématikou.

Aby sme si priblížili aj my ,,Ducha Vianoc,“ pripravili sme si pre Vás súťaž o polozrkadlovku Panasonic DMC-FZ18. Má už síce nejakú tú minulosť za sebou, ale rozhodne je to kvalitný fotoaparát, ktorý ešte má čo ponúknuť a majiteľovi aj dobre poslúžiť.

Vašou úlohou bude odfotiť vianočnú výzdobu, ozdoby, vianočné pečivo, rôzne besiedky a koncerty v kostýmoch, príchod Mikuláša medzi deti, silvestrovský ohňostroj a podobne. Podmienkou zaradenia do súťaže je poslať nám do redakcie fotografie, zachytávajúce mikulášsku, vianočnú alebo silvestrovskú atmosféru.

Tip redakcie – môžete navštíviť 8.12.2012 Karanténnu stanicu vo Zvolene a odfotografovať  tam ozdobený vianočný stromček, alebo anjela, ktorý tam – ako dúfame, bude opäť ako minulý rok.

Maximálny počet fotografií je limitovaný na 5 kusov a musia spĺňať kritériá našej súťaže, ktoré sú dané:

  • názov fotografie
  • dodržanie témy zadania
  • EXIF (fotografie musia byť zhotovené v rozhraní od 20.11.2012 – 3.1.2013)
  • žiadna pornografia
  • žiadne vodoznaky, reklamy a podobne
  • maximálne 5 fotografií a každá môže mať maximálnu veľkosť 600 kB

Súťaž odštartuje 25.11.2012 a potrvá do 6.1.2013. Následne v pondelok 7. 1. sa dozviete názov fotografie, ktorá vyhrala. Fotografie môžete posielať od 25.11.2012, ale do súťaže budú zaradené až od pondelka 26.11.2012, aby bol čas na kontrolu a selekciu a pridanie prvých fotografií. Z maximálne 5 fotografií sa vyberú 3 vizuálne najlepšie a tie potom poputujú nielen do albumu na Facebook, ale budú zverejnené aj v tomto článku.

Výherca bude ten z Vás, ktorý bude mať pri svojej fotografii na Facebooku najväčší počet ,,páči sa mi to.“ Druhú cenu – knihu fotografií o meste Zvolen získa autor fotografie, ktorá bude mať najviac ,,zdielaní“ na Facebooku.

Fotografie môžete posielať na zv-podujatia@live.com ako predmet uveďte Duch Vianoc a po kontrole budú zaradené do súťaže.

Fotografie

Veľa fotografických úlovkov a šťastia v súťaži Vám praje redakcia.

Toto je cena