Filozofky utŕžili dve prehry pod Pustým hradom

bk-zvolen-hk-filozof-bratislava-2013-zeny-6

BK ZŠ Zvolen v bielom. Foto: ZV-podujatia

Po dlhšom čase sa opäť na domácich palubovkách IX. ZŠ na sídlisku Západ hrali basketbalové zápasy v kategórii 1. ligy žien (západ) 7. a 8. kola, v ktorých prišli svoje basketbalové zručnosti predviesť ženy z klubu HK Filozof Bratislava. Zvolenským prvoligistkám sa túto sezónu herne nedarí po prehrách v dvoch domácich zápasoch s BK Slovan Bratislava. Dostavili sa taktiež dve prehry vonku so Starou Turou a tak ich umiestnenie v tabuľke bolo pred zápasom na samotnom dne.

Nuž, ale ako sa v samotných zápasoch ukázalo, ak sa dá do zápasu maximum a dá sa aj na rady trénera, tak výsledok sa dostaví, ale pekne poporiadku.

Prvá štvrtina bola taká oťukávacia, obe družstvá sa snažili nerobiť zbytočné chyby a zároveň zistiť herný štýl a možnosti súperiek 10:11.

V druhej štvrtine to prebiehalo v podobnom duchu, bolo však vidieť na zvolenských hráčkach, ktoré hrávali v nižších kategóriách veľa nadobudnutých skúseností, ktoré pretavili do hry a pomohli tak starším harcovníčkam 30:26.

Po prestávke však súperky značne ožili a rýchla útočná hra naznačovala zvrat v zápase. Domáci tréner Ľubomír Doušek si zobral oddychový čas a jeho taktické pokyny zverenkyniam pomohli. Na konci tretej štvrtiny 46:43.

Obrovské nasadenie v tretej štvrtine a pravdepodobne aj ranná cesta na zápas mali za následok to, že aj napriek tomu, že Filozofky hrali viac než dobre počas zápasu, tak im v závere poslednej štvrtiny nestačili sily a podľahli našim ženám 70:51.

Druhý zápas, ktorý sa konal po patričnom oddychu po tomto zápase sa skončil opäť víťazstvom domácich žien a to v pomere 75:58.

Najbližšie budú naše ženy cestovať 2.marca do Bratislavy na odvetné zápasy proti BK Slovan Bratislava.

Video 1. zápas – BK ZŠ v bielom

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.