• Ne. máj 28th, 2023

Šumichrast a ich folkový koncert na radnici

ByIMG_1979

feb 17, 2013
sumichrast-2013-stara-radnica-zvolen
Na fotografii: Janka Udvardiová, Ľubo Lehocký a Štefan Gajdoš. Foto: Ján Števonka.

Na Popolcovú stredu 13.2.2013 sa uskutočnil v sále Starej radnice vo Zvolene koncert  zvolenskej folk-rockovej skupiny Šumichrast.

Kapelu Šumichrast pred pár rokmi založil Ľubo Lehocký a počas jej existencie sa v nej prestriedalo viacero hudobníkov a speváčok. Na tomto koncerte hrala zostava v zložení  Ľubo Lehocký – (gitara, basová gitara, spev), Janka Udvardiová – (gitara, spev) a Štefan Gajdoš – (gitara, cajon).

Skladby, ktoré tu počas koncertu odzneli boli vo väčšine napísané autorským perom Ľuba Lehockého, ale našlo sa aj pár prevzatých skladieb.

Skupina počas koncertu zahrala viac ako 10 skladieb a kedže sa jednalo vo väčšine o autorské skladby, tak sa v nich prejavilo jej muzikantské nadanie. V piesni Padá padá rosenka sa prejavil vynikajúci hlasový fond študentky Janky. Štefan Gajdoš vo svojej sólo skladbe Poď von prejavil city vo vzťahu otca a syna. Ľubo Lehocký v skladbe Zostaň opísal svoje obdobie z puberty.

Z prevzatých skladieb odznel Massive Attack – Teardrop ako aj známa skladba z muzikálu Pomáda a od Janky Kirschner – Keď ráno vstanem z postele.

Záverom treba povedať, že koncert bol fantastický a ak sa bude dať, rozhodne sa  prídeme pozrieť aj na ich ďalší koncert.

Video

Šumichrast – Teardrop (Massive Attack)

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma