• Ne. okt 1st, 2023

EkoCentrum dýchalo odpadkami v darčekovom balení

odpadkovka-ekocentrum-zvolen-tuzvo
Foto: Ján Števonka.

Minulý rok sme začali písať články zo študentského prostredia VŠ TUZVO, konkrétne z fakulty FEE a ich skupiny, ktorá má názov EkoCentrum.  Ich večerných akcií nielen pre študentov sa môže zúčastniť aj široká verejnosť.

Nakoľko už majú po skúškovom období, opäť začal  život v ich EkoCentre a pripravili sériu fantastických akcií, ktoré Vám tu na stránkach budeme prestavovať.

V priebehu týždňa sa konajú po novom dve akcie:

  • premietanie filmu z cyklu Human Planet v starom internáte na C 105 (pri 3. ZŠ)
  • a zaujímavý program ručných prác, ale aj kulinárstva a podobne na TUZVO v EkoCentre E 413

Rozhodne sú ich aktivity pestré a zaujímavé zároveň a tak nám nedalo a zašli sme sa pozrieť v utorok 12.3.2013 na akciu pod názvom Odpadovka.

Popis akcie naznačoval, že to bude fakt zaujímavé : príďte  si vyrobiť krabičku z pivovej fľaše, náušnice z teskoletáku alebo rámik na fotky z predvolebného letáku nemenovanej politickej strany…

Tak sme teda zašli a veru sme boli milo prekvapení nielen z predmetov, ktoré sme tu videli. Pri ich výrobe pomáhala všetkým, ktorí  sem prišli svojim umom a šikovnými rukami Bc. Veronika Mizériková  (člen študentskej skupiny EkoCentrum).

Vyrábali sa náušnice z Pet fľaše, peňaženky z  tetrapaku, pekné darčekové škatuľky a slečna k tomu všetkému popri prekladaniu  zahraničnému študentovi odpovedala na bádavé otázky ostatných o rôznych technikách práce a podobne.

Záverom asi toľko, že rozhodne sú tieto zaujímavé akcie prínosom a človek sa dozvie a pochytí veľa zaujímavého, o čom možno doteraz ani nevedel.

Fotografie

O programe na najbližšie obdobie Vás budeme včas  informovať. Ak si nájdete čas,  príďte sa pozrieť na ich aktivity a budete dozaista očarení tým, čo tu uvidíte a zažijete zároveň.

Zajtra (18.3.2013) premietame francúzsky film La belle verte/Nádherná zelená. Takže sa vidíme na Starom intráku, miestnosť C105 o 19:00, trailer 🙂

la-bele

La Belle Verte 

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma