• Št. mar 30th, 2023
kuzelne-mestecko-2013-zvolen-6
Kompletná zostava Kúzelného mestečka. Foto: Ján Števonka.

Pod záštitou primátora mesta Zvolen sa uskutočnilo v DK ŽSR Zvolen trojdňové veľkolepé podujatie pod názvom Kúzelné mestečko, ktoré zorganizovalo a prinieslo na prvú zastávku do Zvolena euro e du s.r.o., po ktorom sa akcia presunula do Žiliny.

Kúzelné mestečko bolo v skratke víkendové podujatie. Na jednom mieste sa dala nájsť ponuka produktov, služieb aj tovaru pre deti, voľnočasových aktivít, kreatívnych workshopov, tiež prezentácia zdravého životného štýlu, zábavných foriem učenia a iného zaujímavého programu.

Ústrednou myšlienkou a misiou bolo vytvoriť víkendový zážitkový program pre deti a ich rodičov v čase, keď je už po lyžovačke a leto je ešte ďaleko.

Zároveň bolo zámerom organizátorov sprostredkovať možnosti využitia voľného času a aktivít pre rodiny počas celého roka.

To bolo v skratke len zlomok toho,  čo naozaj bolo možné na tomto podujatí zažiť a veru bolo toho neúrekom.

V piatok

kuzelne-mestecko-2013-zvolen-psickari-5nakoľko bol pracovný deň,  tak bol ladený hlavne pre deti, či už išlo o hravé čítanie s Krajskou knižnicou Ľ. Štúra, ako sa správne orientovať na internete sa učili pomocou motivačných videí  od www. ovce. sk a po 11- tej hodine prišli na rad Mediálni špióni – televízna učebnica. Na záver tohto dňa sa predviedlo OZ Psíčkari-ZV so svojimi psíkmi, ktoré tu nielen predstavilo svoje psíky, ale aj predviedlo ukážku poslušnosti a prvky z canisterapie.

V sobotu

kuzelne-mestecko-2013-zvolen-ples-3sa začal program o 10- tej hodine totožným programom OZ Psíčkari-ZV pod názvom Štvornohí kamaráti. Po nich už Zumbovala celá rodina v programe TŠ Zuzany Niščákovej s podtitulom Tancujeme s radosťou. S úsmevom zvládneme všetko. Po 15-tej hodine sa konal ples Kúzelného mestečka, v závere ktorého odborná porota vyhlásila princa a princeznú plesu.

Počas dňa bol prítomný aj Etno človekLukáš Janoška, ktorý prišiel aj  so svojim psom. Rozprával o tom, ako sa žilo, keď neboli počítače a mobily.

V nedeľu

kuzelne-mestecko-2013-zvolen-preteky-lezunov-1posledný víkendový deň začal s hlúpou o hlúpej, no proste divadelným predstavením O hlúpej žene Divadelného spolku Zelienka. Po nich mala nasledovať beseda pod názvom Dúhová diagnostika, ale nakoľko hlavná osoba bola v nemocnici, tak sa nekonala. Po 15- tej hodine  prišla najočakávanejšia akcia a to v podobe Pretekov lezúňov – súťaže pre batoľatá v lezení po štyroch, ktorú moderoval Richard Vrablec.

kuzelne-mestecko-2013-zvolen-4Počas troch dní bolo toho neúrekom a každý, kto odtiaľto odchádzal mohol zanechať otlačok dlane na špeciálnej tabuli, venovanej 770. výročiu mestských práv, aby bolo vidieť, nakoľko je naše mesto kúzelné. Okrem toho všetci, ktorí úspešne plnili úlohy na 6 – tich stanovištiach dostali pečiatky na špeciálny papier a boli zaradení do záverečnej tomboly o hodnotné ceny.

Fotografie

Na záver môžeme skonštatovať, že organizátori zvládli podujatie skvele, mrzela ich len menšia návštevnosť, čo sa už vo Zvolene pomaly stáva trendom.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri