• Po. feb 6th, 2023

Veľké veršované zámocké Bluesnenie 2

bluesnenie-na-zamku-2-zvolen
Foto: Ján Števonka.

Počas roka sa vo Zvolene koná nespočetne veľa dozaista zaujímavých podujatí (aj napriek tomu, že sa to možno niekomu nezdá) je to naozaj tak.

Medzi týmito podujatiami sa však nájde niekoľko takých, ktoré na prvý pohľad po prečítaní obsahu neoslovia dostatočne veľké publikum, ale nakoniec sa na mieste činu ukážu ako veľkolepé a výnimočné zároveň.

Jedna takáto akcia a zároveň už jej 2 pokračovanie sa konala 30.5.2013 v impozantných priestoroch Kráľovskej siene na Zvolenskom zámku pod názvom Bluesnenie na zámku 2.

Toto podujatie zorganizovala SNG Zvolen-zámok, konkrétne Tomáš Kršňák organizátor, Jan Graus prednes a výber textov, Filip Sľúka zodpovedný za hudobné teleso.

Tento literárno-hudobný program bol zostavený z básnických textov Vladimíra Vysockého, Andreja Voznesenského, Velimíra Chlebnikova, prednášal Ján Graus viac ako hodinu.

Počas jeho prednesu ho hudobne sprevádzala partia fantastických hudobníkov Filip Sľúka,Martin NámešnýMartin HupianStanislav HupianMichal Ugler (niektorí sú členmi skupiny Pigs On The Wing), ktorých skladby boli ako inak bluesové improvizácie, súbežné reflexie k textu a dynamike prednesu.

Z tohto podujatia Vám ponúkam aspoň pár minút na videu.

Fotografie

Záverom treba poďakovať organizátorom, že prišli s niečim takýmto rozhodne zaujímavým a nie až tak častím medzi akciami na ktorú prišlo veľké množstvo ľudí, ktorí dozaista odchádzali po vyše hodiny spokojní.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma