• Ut. feb 7th, 2023

Koncert Zuzany Mikulcovej prerušila búrka

zuzana-mikulcova
Zuzana Mikulcová. Foto: Ján Števonka.

Piatkový podvečer ponúkol vo Zvolene zopár zaujímavých príležitostí ako stráviť čas kultúrnym vyžitím. Avšak slnečné horúce počasie, ktoré panovalo pár dní dozadu sa začalo radikálne meniť k horšiemu a búrke, ktorá putovala do Zvolena sa nedalo jednoducho zabrániť.

Aj napriek tomu sa ešte predsa podarilo navštíviť vernisáž výstavy Pavla Mózu „Maliarove ženy“, ktorú vrelo doporučujem. Už o hodinu neskôr sa konal v Parku zabudnutých susedov (dokiaľ neprišla búrka) koncert Zuzany Mikulcovej s kapelou, ktorý organizovala kaviareň Džezva.

Zuzana Mikulcová účinkovala v Džezve už vo februári a bolo to niečo fantastické. Tentokrát sa však predstavila v exteriéri, kde sa naozaj predviedla a spolu s kapelou stihli odohrať aspoň tri celé skladby.

Zuzana Mikulcová

Meno Zuzana Mikulcová sa skloňuje v súvislosti s novými hudobnými talentami pomerne často. Je to víťazka súťaže Nové tváre slovenského jazzu, finalistka súťaže Hlas Československa, spoluprracovala s významnými hudobníkmi (napr. Sanyland) atď.

Zostava kapely

  • Zuzana Mikulcová (spev)
  • Štefan Szabó (gitara)
  • Michal Šelep (basová gitara)
  • Lukáš Kubičina (bicie)

Repertoár tvoria prevažne Zuzanine autorské skladby a tiež rôzne cover verzie (napr. Norah Jones,  Jamiroquai, Matt Corby).

Zuzana Mikulcová 

Nuž, to čo sa stihlo sa stihlo a prinášam Vám aspoň jedno video z koncertu a pár fotografií. Preveľká škoda tej búrky, ktorá prekazila tento koncert.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri