• Ut. feb 7th, 2023

Cyklohliadka MSP Zvolen

ByIMG_1979

jún 19, 2013
i_1877122
Zdroj foto: Zvolen.sk.

TS – Mestská polícia Zvolen okrem motorizovaných a peších hliadok obnovila od júna 2013 aj cyklohliadku. Mestskí policajti budú pôsobiť aj na miestach, kde sa pre zákaz nemožno dostať autom prípadne na miesta, kde je prístup s vozidlom komplikovaný.

Pôjde hlavne o miesta ako záhradkárske osady, rekreačné oblasti, parky, cintoríny, či Zvolenská priehrada , kde často dochádza k znečisťovaniu verejného priestranstva odpadom. MsP Zvolen prostredníctvom cyklohliadky chce zefektívniť svoju činnosť hlavne v oblastiach, ktoré si vyžadujú účinnejšie preventívne opatrenia a kontroly.

Hliadky sa pomocou bicyklov dokážu operatívnejšie presunúť z jedného okrsku do druhého, a tým  rýchlejšie reagovať na vzniknuté situácie, ktoré si vyžadujú rýchle konanie. Druhou stránkou veci je aj finančná otázka, kde sa v tomto prípade ušetrí na pohonných hmotách. Veríme, že tento systém výkonu sa osvedčí hlavne v letnom období kedy prevažuje v meste hlavne turistický ruch, prispeje k zvýšeniu verejného poriadku a bezpečnosti, a bude mať u občanov pozitívny ohlas.

Pre činnosť MsP je dôležitý osobný kontakt s obyvateľmi mesta, čo je cestou cyklohliadok tiež možné zabezpečiť.

Zdroj foto: Zvolen.sk.