• Ne. okt 1st, 2023

Svetová Montessori už aj vo Zvolene!

montessori-centrum-zvolen-3
Foto: Ján Števonka.

V utorok 2. 7. 2013 sa konala v priestoroch MŠ na Prachatickej ulici na zvolenskom sídlisku Zlatý potok milá slávnosť – Otvorenie detského a rodičovského Montessori centra.

Na slávnostné otvorenie prišlo dosť ľudí aj so svojimi ratolesťami. Po 16-tej hodine sa úvodného slova ujala zriaďovateľka centra Ingrid Kosová, ktorá všetkých privítala a zároveň prejavila radosť z toho, že si  toľko ľudí našlo čas a prišlo na dnešné otvorenie centra.

Po úvodnom slove si všetci prítomní posadali do elipsy vedľa seba a každý sa postupne predstavil. Následne po prvotných informáciách o detskom centre prišlo na rad predstavenie Klubu pre mladých, v ktorom sa budú konať rôzne filmové večery a debaty, diskusie, tvorivé aktivity, tancovačky, zumbovačky, environmentálne aktivity a podobne.  Témy jednotlivých večerov sú stále otvorené, ich výber bude závisieť od záujmu návštevníkov.

Pri príležitosti otvorenia centra sme sa spýtali jeho zriaďovateľky PhDr. Zuzany Almáši Koreňovej, čo Monterossi je a pre koho je určené.  

PhDr. Zuzana Almáši Koreňová –  v septembri 2012 sme úspešne otvorili Súkromnú materskú školu Montessori vo Zvolene, čím sme sa ako štvrtí v poradí na Slovensku zaradili do čarovného tandemu. Montessori pedagogika žije viac ako 140 rokov a vo svete je vysoko uznávaná. Vychádza z praxe, je silne naturalistická, teda je postavená na potrebách dieťaťa. Montessori prístup je silne rešpektujúci, vedúci k samostatnosti a asertivite. Za túto úžasnú koncepciu denne ďakujeme prvej talianskej lekárke Marii Montessori.

S cieľom vytvoriť rešpektujúci priestor aj pre ostatných ľudí, ktorých deti už alebo ešte nechodia do materskej školy a rovnako aj pre mládež a starých rodičov, sme dnes 2. júla 2013 otvorili Montessori centrum na zvolenskom sídlisku Zlatý potok. Ponúkame možnosti pre sebarealizáciu a kvalitné trávenie voľného času.

Sme parta duchom mladých a všetky ďalšie mladé duše v akomkoľvek tele sú vítané.

To boli odpovede na otázky a čo povedať na záver. Rozhodne sa nám páčil nielen priestor, ale hlavne nadšenie  a projekty, ktoré sa tu budú časom realizovať a nakoľko poznám pár ľudí, viem, že pod ich rukami sa tvoria veľké a zaujímavé veci, ktoré si aj tu nielen deti zamilujú a aj samotný Klub mladých ponúka veľké možnosti do budúcna.

Video

Fotografie

Ak Vás toto všetko presvedčilo a máte záujem sa ešte viac dozvedieť, tak Vám odporúčam stránku centra, kde nájdete úplne všetko,  čo Vás bude zaujímať.

1011827_10200867245594932_369453490_n

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri