• Ne. sep 24th, 2023

Pre Samka sa podarilo ľuďom vybehať 2578 €

Autor IMG_1979

sep 15, 2019
Až toľkoto bežcov sa tu ráno zišlo. Foto: IMG_1979

V druhé sobotné septembrové dopoludnie 14.9.2019 sa v športovom areáli ZŠ Hrnčiarskej vo Zvolene konalo vskutku zaujímavé charitatívne podujatie.

Podujatie s názvom Hodinovka pre Samka, s podtitulom vybehajme spolu viac pohybu, bolo venované veľkému bojovníkovi Samkovi a organizačne ho pripravil Spartans Zvolen Tréningový Klub.

Ako je už z úvodu zjavné, jednalo sa o podujatie športového charakteru. Po registrácii o 10-tej hodine sa postavili všetci na štart a spoločne takto bežali jednu celú hodinu. Každý z účastníkov si počítal odbehnuté kolá a podstata bola v tom, že za každé takto odbehnuté kolo zaplatili sponzori 30 centov práve pre tohto chlapčeka.

Ešte pre upresnenie, vyzbierané peniažky poslúžia Samkovi na rehabilitáciu a cvičenia, ktoré mu pomôžu napredovať.

Už od 9-tej tu bol čulý ruch, všetko sa pripravovalo a za mikrofónom bolo vidieť Rada Šima, ktorý taktiež háji farby klubu Spartans. Odhadoval, že príde tak 100 ľudí, ale po záverečnom sčítaní sa tento počet ustálil až na čísle 382.

O 10-tej sa všetci spoločne postavili na štart a po obligátnom odpočítavaní začal doslova bežecký maratón a nebolo potrebné len bežať, rátala sa aj chôdza a bolo vidieť aj mamičky s deťmi v kočíkoch.

Účastníkov bolo toľko, že všetky štyri dráhy boli po celom okruhu úplne zaplnené bežcami.

Po absolvovaní tohto behu a jedného veľkého potlesku si išli všetci zapísať svoje odbehnuté kolá a zároveň organizačný tím začal sčitovať výsledky. Okrem odovzdania finančnej odmeny rodičom sa ešte predtým vyhlásili výsledky najlepších, respektíve tých, ktorí odbehli najviac kôl a to zvlášť pre ženy a mužov, v ženskej kategórii to boli tri dámy a v mužskej až päť cien, nakoľko sa udelili tri tretie miesta.

Po tomto akte už nasledovalo symbolické odovzdanie šeku do rúk rodičom. Svietilo na ňom fantastické číslo v podobe sumy 2578 €.

Takže nielen na rodičoch a organizátorovi, ale aj na všetkých prítomných bolo vidieť, že samotné podujatie splnilo účet a vyzbierané peniažky dozaista pomôžu Samkovi.

Fotogaléria – Hodinovka pre Samka

Článok, foto a video: IMG_1979