• Po. feb 6th, 2023

Hudobno-tanečný večer so skupinou Klezmer Band

pressburger-klezmer-band-2013-zvolen-5
Park zabudnutých susedov bol doslova plný. Foto: Ján Števonka.

Ak som niekedy napísal o tom, že do Zvolena zavítajú kapely, ktoré sa tu už dlhšie neukázali a rozhodne ich kvality a hudobný prejav stoja za povšimnutie, to som vtedy ani len netušil, že čoskoro príde kapela, ktorá posunie latku o poriadny kus dopredu a veru stalo sa.

Po štvormesačnom odklade koncertu sa v septembri minulého roku v stredu 26.9.2012 začal najväčší sviatok židovského kalendára – Deň zmierenia, nazývaný hebrejsky Jom Kippur a práve v tento deň odohrala svoj výnimočný koncert na Zvolenskom zámku kapela Pressburger Klezmer Band.

Kapela hrala v zložení: Marta Potančoková (spev), Valér Miko (klavír, vokály), Snežana Jović-Werner zo Srbska (akordeon), Jano Oriško (bicie), Miro Lago (klarinet) a Samo Alexander (kontrabas). Hrali skladby zo svojich radových albumov Ot azoy! ako aj Lajv a  spievalo sa aj v tradičnom západogermánskom jazyku Jidiš.

Vtedy to bolo niečo veľkolepé, úžasné, neskutočné, jednoducho neopísateľný zážitok a práve v 20. sobotu v mesiaci júl sa toto veľkolepé divadlo konalo opäť, tentokrát v Parku zabudnutých susedov  s jedným bonusom navyše v podobe tanca s odborným dohľadom lektorky klezmerových tancov Lindy Luptákovej.

Doslova plný park si vychutnával koncert a atmosféru, ktorá tu panovala a samotné tancovanie bolo jednoducho neskutočné a prinieslo okorenenie beztak už fantastickej nálady, ktorá tu panovala.

Pressburger Klezmer Band

Fotografie

Po skoro dvoch hodinách, čo táto paráda trvala odchádzali diváci z kaviarne Džezva nielen do svojich príbytkov doslova očarení.