Folkové hudobné osvieženie v Džezve

lehocky-udvardiova-gajdos

Janka Udvardiová, Ľubo Lehocký a ŠTefan Gajdoš. Foto: Ján Števonka.

V programovej ponuke kultúrnych podujatí kaviarne Džezva je v mesiaci júl pestrá ponuka zaujímavých podujatí  literárneho a divadelného charakteru alebo otvorenie novej výstavy. Po slávnostnom otvorení výstavy Formations in time na začiatku mesiaca mala odohrať svoj koncert pred kaviarňou Džezva folk-rocková skupina Šumichrast, ale nakoľko sa prehnala búrka, tak len v  komornom duchu zaspieval a zahral v útrobách kaviarne pár skladieb Štefan Gajdoš. Keďže to vtedy nevyšlo a na koniec mesiaca bol naplánovaný opäť ich koncert, tak som si to nemohol nehať ujsť a zúčastnil som sa plnohodnotného koncertu v piatok 26.7.2013, ktorý sa naozaj vydaril a v tento horúci deň priniesol fantastické osvieženie.

Celé folk-rockové hudobné predstavenie bolo rozdelené na niekoľko častí, v ktorých sa striedali so svojimi skladbami Ľubo Lehocký (gitara, basová gitara, spev) a Janka Udvardiová (gitara, spev)  a samostatný blok skladieb predstavil Štefan Gajdoš (gitara).

Ľubo Lehocký a Janka Udvardiová hrali väčšinou vlastnú tvorbu, napríklad skladby Tapeta spomienok, Povedz, Kam ideme a veľa ďalších. Z prebratých vecí to bolo po jednej skladbe z Pomády a od Massive Attack  – Teardrop.

Voda

http://vimeo.com/71165134

Štefan Gajdoš vo svojom vlastnom bloku zaspieval a na gitare zahral skladby, ktoré pramenia zo života jeho vlastného, ako aj okolia a tak sa to všetko pretavilo v textoch skladieb Ja, Nahá, Dlhá noc, Keď povieš nie a veľa ďalších.

Fotografie

Vyše poldruha hodiny trvajúci zážitok plný hudby, ktorá sa niesla parkom ubehol rýchlo, ale rozhodne to bol veľmi dobre strávený večer.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.