• So. sep 30th, 2023

Koncert ZV-áčka ako pocta Borisovi Čiamporovi

Autor IMG_1979

aug 5, 2013 ,
boris-ciampor-3
Boris Čiampor. Foto: Ján Števonka.

V sobotu 3.8.2013 sa mal uskutočniť v Charisme jeden z klasických koncertov, ktoré sa tam konajú pravidelne so všetkým, čo k tomu patrí a tentokrát mala vystúpiť kapela ZVA 12-28 Band.

Pred vyše týždňom však obletela svet smutná správa, že na dovolenke v Turecku po srdcovej príhode zahynul bluesový hudobník Boris Čiampor (†47), frontmen skupiny B. & The Money Makers a zakladajúci člen práve skupiny ZVA 12-28 Band.

A práve preto sa dalo očakávať, že tento koncert nebude jeden z tých tuctových, ale obrovská pocta hudobníkovi, neskutočnému hráčovi na ústnu harmoniku, ktorého koncerty kapely, pravého neriadeného Chicago Blues boli jednoducho neskutočné.

Samotný koncert začal úvodnými slovami Tea Bindasa (B. & The Money Makers) a po ňom Ladislava Červeňáka (ZVA 12-28 Band), ktorí pochopiteľne ťažko hľadali vhodné slová. Po nich už všetci, čo sa koncertu zúčastnili povstali a symbolickou minútou ticha a prípitkom si ho takto uctili.

Počas koncertu sa hrali výlučne skladby, ktoré boli spoločné za éry ZVA 12-28 Band, ako aj tie, písané perom práve Borisa Čiampora. Bolo to jednoducho úžasné stretnúť na jednom mieste toľko ľudí, čo ho aj osobne poznali a práve tu sa započúvali do tých skladieb, ktoré boli tak príznačné.

Pôvodne som chcel pridať aj video z tohto koncertu, no veľký počet zúčastnených ľudí mi to neumožnil. Preto pridávam jedno video z posledných koncertov, ktoré ako skupina B. & The Money Makers spoločne odohrala.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri