• Ne. okt 1st, 2023

Sedmičkársky Ateliér pod nosom

atelier-pod-nosom-2013-zvolen-7
Foto: Ján Števonka.

Netradične v piatok 2.8.2013 v podvečerných hodinách sa pod lipami pri fontáne na Námestí SNP vo Zvolene konalo každoročné tradičné podujatie pod názvom Ateliér pod nosom. Organizátormi podujatia boli Zvolenská sedmička (ZV7) s prispením  mesta Zvolen. Tento rok bolo toto podujatie na záver okorenené vystúpením kapely Opus Experience.

Už od 17-tej mali sedmičkári rozložené po parku svoje ,,pakšamenty“ a pomedzi nich už prechádzali prví zvedavci, ktorí sa prišli pozrieť, čo sa to tam v parku deje.

Zo združenia ZV7 bolo možne vidieť Jána Fiťmu a jeho karikatúry, Ivan Gertli zas pobavil okoloidúcich kreslenými vtipmi, Jana Faltinová premenila kamene na lienky, Anna Rusinkovičová sa venovala maľovaniu obrazu, Milan Hraško zvečňoval tváre ľudí na papier, Jozef Kajan striekal ornamenty najmä na nohy a ruky, Peter Petrinec  mal po parku vystavené svoje fotografie.

Samozrejme, že bolo vidieť aj ďalších členov tohto združenia a okrem toho pre deťúrence boli pripravené maliarske stojany s papierom, na  ktoré si mohli kresliť kriedou.

Po 20-tej hodine začal už spomínaný koncert kapely Opus Experience na čele so speváčkou Janou Filovou. Kapela hrala nielen naše kovery kapiel a interpretov Jara Filipa, Pary, Richarda Mullera, ale aj  zopár zahraničných. Hlasový fond speváčky Jany Filovej bol impozantný a vynikal mohutnosťou. Zvyšok kapely ešte viac umocnil dojem a speváčka podala fantastický výkon.

Po zotmení, ešte počas koncertu Peter Petrinec poroznášal k dielam v parku horiace sviečky a tak ešte viac umocnil atmosféru, ktorá tu počas celého trvania akcie panovala a bola neskutočná.

Opus Experience – Crazy 

Fotografie

Tak takto prebehla piatková výtvarno-hudobná akcia, z ktorej prinášam pár fotografií a video kapely.

Článok, foto a video: IMG_1979