• Po. feb 6th, 2023
zhkm-zvolen-hc-petrzalka-7
Počas zápasu sa bojovalo o každý puk. Foto: Ján Števonka.

Po niekoľkých sezónach sa stalo, že hráčky ŽHKm Zvolen nastúpili na zápas so štyrmi útokmi a tromi obranami. Dievčatá si tak museli zvykať na kratšie a rýchlejšie striedania.

V úvodnom kole novej sezóny na zvolenský ľad pricestoval nováčik z Petržalky. Na ich súpiske však figurovali známe mená reprezentantiek (Herichová, Raková) či hráčky, ktoré sem prestúpili z iných klubov. Keďže to bol pre oba tímy prvý súťažný zápas, k videniu bolo dosť nepresností.

Prvú šancu na strelenie gólu si vypracovali Zvolenčanky. Tá však zmenu stavu nepriniesla. Domáce hráčky skúšali šťastie aj naďalej. Ich snahu však zmarila v 10. minúte Petržalčanka Čerhitová. Šťastie sa na Zvolenčanky usmialo o dve minúty neskôr, keď z ostrého uhla vystrelila Sakalíková a puk prepadol pomedzi betóny hosťujúcej brankárky. Začínalo sa teda odznova. K zmene stavu došlo ešte pol minúty pred koncom 1.tretiny, keď zmätky v domácom obrannom pásme využila Hrnčiarová. Druhá tretina bola aj naďalej bojovná, avšak žiadny gól nepriniesla. Aj napriek množstvu šancí súpera nedovolila brankárka Kvaková preniknúť puk za jej chrbát a predviedla skvelé zákroky. Úvod záverečnej tretiny začali Zvolenčanky v oslabení. To však prežili bez ujmy a aj naďalej sa snažili vyrovnať skóre zápasu. Čo sa nepodarilo domácim, to vyšlo hosťujúcej Herichovej, keď v 49.minúte príklepom prestrelila našu Kvakovú. Domáce boli zrazu pod obrovským tlakom, ktorý nezvládli. Najskôr v 53.minúte po vyšachovaní zvolenskej obrany skórovala Turčoková a o 13 sekúnd neskôr vymietla vinkel domácej brány aj Moravčíková.

Po vyrovnanom výkone v prvých dvoch tretinách teda o výsledku zápasu rozhodla tretina posledná. Veríme, že o týždeň si z Topoľčian privezieme cenné body. Brankárka Monika Kvaková odchytala za Zvolen prvý aj posledný zápas tejto sezóny. Odchádza totiž na mesačné hosťovanie do majstrovskej Spišskej Novej Vsi, kde si zahrá európsku EWHL. Následne dochytá sezónu v Prešove, keďže študuje v Košiciach. Aj touto cestou jej chceme poďakovať za skvelé výkony, ktoré podávala nielen vo včerajšom zápase, ale aj na tréningoch.

Viac informácií nájdete aj na oficiálne facebookovej stránke TU a kompletné informácie na tohtoročnú sezónu nájdete TU.

Video

Fotografie 

Článok: Andrea Orolínová. Foto a video: Ján Števonka.