• Pi. sep 29th, 2023

Zvolenčanky si na svoju prvú výhru musia ešte počkať

Autor IMG_1979

sep 30, 2013 ,
zhkm-zvolen-hc-topolcany-2013-16
Povzbudzovanie v hľadisku. Foto: Ján Števonka.

V predohrávke 5.kola 1.hokejovej ligy žien sa v nedeľu na Zvolenskom ľade predstavil tím z Topoľčian. Naše dievčatá však mali o jeden zápas v nohách viac, keďže v sobotu cestovali do Petržalky.

Dievčatá vstupovali do zápasu s jasným cieľom – vyhrať. Sebavedomie im však naštrbila už v 2.minúte zápasu hosťujúca Machová, keď hneď prvú strelu premenila na gól. Zvolenčanky sa neustále snažili vyrovnať skóre, vytvorili si šance, no želaný úspech to neprinieslo. Naopak, v závere úvodnej tretiny sa podarilo vsietiť gól hosťujúcim hráčkam.

Cez prestávku sa v šatni naše dievčatá namotivovali, čo bolo vidieť hneď od úvodu 2.tretiny. V 25.minúte sa v oslabení presadila Ivana Ivanová, keď dorážala strelu Janicovej a znížila tak na 1:2. Snaha o vyrovnanie sa Zvolenčankám uprieť nedá, výborne korčuľovali a vytvorili si dostatok gólových šancí, no hosťujúcu brankárku nie a nie prekonať. Naopak, naša brankárka Hrčková chytila trestné strieľanie a držala tak domácich v hre. Avšak čo sa nepodarilo domácim, to sa podarilo súperovi. Zo sporadického útoku sa o zvýšenie vedenia na 3:1 z ich pohľadu postarala Bulíková.

Záverečná tretina sa niesla v duchu tlaku Zvolenčaniek, ktoré nenechali hosťujúcu obranu vydýchnuť. Vytúžené góly to však neprinieslo, keď domáce hráčky zradila koncovka. Nesporná snaha v ceste za víťazstvom sa však našim dievčatám uprieť nedá. Na ľade dominovali, mali aj viac gólových šancí.

Na efektivite však budú musieť výrazne popracovať. Ďakujeme divákom, že nás v ťažkých chvíľach hnali dopredu.

Tabuľka

  1. Hockey club Petržalka 2010 – 9 bodov
  2. HC Topoľčany – 6 bodov
  3. ŽHKm Zvolen – 0 bodov

Video – ŽHKm Zvolen v bielom

Fotografie

Článok: Andrea Orolínová. Foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri